Sisukord
Eesti
Postimees
02.03.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Rahva «ärkamisest» kantud valimised Tagakülg Valimiskomisjon sõitis Piirissaarele hõljukiga Võrokesed eelistavad valimisurni e-hääletusele 0203esikas EKRE väike valimisvõit Taavi Rõivasel enim väljavaateid valitsus moodustada IRLi peol: «Sotsid lähevad ikka eest!» Vabaerakond sai kindlustunde kell üheksa Reformierakonna pidu algas juubeldustega Sotside peol oli kõige murelikuma näoga erakonna esimees Horoskoop Narva hääletas Keskerakonna ja sotside poolt Male Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Majandus Börs on hakanud tasapisi elavnema Kolmandik börsifirmade omanikest on peidus Välismaa Reaktsioone Nemtsovi tapmisele Kas juhtub Kirov-2 ehk kes surub Putinit nurka? Arvamus Rahva «ärkamisest» kantud valimised Postimees 1934. aastal: aurik hukkus teel Tallinnast Helsingi Juhtkiri: rahvas on rääkinud … Indrek Kuus: päev pärast valimisi Võimjalas Sport Spordi lühiuudised Kalev püüab uute jõududega sobituda Enneolematult võimas — Northug võidab ka lootusetus olukorras Peep Pahv: karikas ajab ammu üle ääre Final Four on Eesti klubide siseasi Tallinn Lasnamäe üllatas enneolematu valimisaktiivsusega Tarbija Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Tartu Õpetajad poevad KAMA taha Teabe ja püha sõna kõrvale tuli ka roppusi Valijate arvates on Eesti suurim probleem väljaränne Kambja valla valijad ei nurise elu üle ega loo illusioone palju paremast tulevikust Käopesa neli last vajavad hingamiseks annetajate abi Ellen Lätt sai eile 102 Puhja sulgeb gümnaasiumi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. 2. märtsil 1864 alustas Tallinnas tegevust Eestimaa Provintsiaalmuuseum, mille asutajaks oli üks ühing ning mille eksponaadidki olid selle ühingu kogudest. Mis ühing?

2. Gallaudeti ülikool (Gallaudet University) USA pealinnas Washingtonis on maailma esimene ja ainus omataoline ülikool. Kes omandavad seal kõrgharidust?

3. Teda tuntakse ka ämmakulehe ja vaeselapselehena. Mõte on sama. «Ämmak» tähendab murdes võõrasema. Lapsed panid taime lehti vastu nägu. Pealmine pool oli külm, seega võõrasema, alumine pool soe, seega pärisema. Kutsutud ka kõhmarohuks. Lehtede keeduveega pesti pead, et kõõmast lahti saada. Ja muidugi olid lehed head tagumiku pühkimiseks, enne kui WC paber tuli ja ajalehti ei tahetud raisata. Mis taim?

4. Kes on Eesti Ajaloomuuseumis asuva palju kõmu tekitanud pannoo «Rahvaste sõprus» autor? 1987. aastal valminud hiiglaslikku temperamaali peavad kunstiteadlased üheks silmapaistvamaks ajastumärgiks eesti kultuuriloos.

5. Telesaate «Su nägu kõlab tuttavalt» kolmanda hooaja võitis Mart Müürisepp. Kes olid TV 3 läbi aegade ühe vaadatuma saate eelmised võitjad?

------------------------

Vastused:

1. 1842. aastal asutatud Eestimaa Kirjanduse Ühing (E(h)stländische Literärische Gesellschaft), baltisakslaste teadusühing. Tegutses kuni 1940. aastani.

2. Kurdid ja vaegkuuljad; õppekavad on viipekeelsed.

3. Paiseleht (Tussilago farfara).

4. Evald Okas.

5. Evelin Võigemast (5. mail 2013) ja Koit Toome (8. detsembril 2013).

Seotud lood
    28.02.2015 03.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto