Sisukord
Investeerimine
Tänane leht
02.03.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Rahva «ärkamisest» kantud valimised Tagakülg Valimiskomisjon sõitis Piirissaarele hõljukiga Võrokesed eelistavad valimisurni e-hääletusele 0203esikas EKRE väike valimisvõit Taavi Rõivasel enim väljavaateid valitsus moodustada IRLi peol: «Sotsid lähevad ikka eest!» Vabaerakond sai kindlustunde kell üheksa Reformierakonna pidu algas juubeldustega Sotside peol oli kõige murelikuma näoga erakonna esimees Horoskoop Narva hääletas Keskerakonna ja sotside poolt Male Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Majandus Börs on hakanud tasapisi elavnema Kolmandik börsifirmade omanikest on peidus Välismaa Reaktsioone Nemtsovi tapmisele Kas juhtub Kirov-2 ehk kes surub Putinit nurka? Arvamus Rahva «ärkamisest» kantud valimised Postimees 1934. aastal: aurik hukkus teel Tallinnast Helsingi Juhtkiri: rahvas on rääkinud … Indrek Kuus: päev pärast valimisi Võimjalas Sport Spordi lühiuudised Kalev püüab uute jõududega sobituda Enneolematult võimas — Northug võidab ka lootusetus olukorras Peep Pahv: karikas ajab ammu üle ääre Final Four on Eesti klubide siseasi Tallinn Lasnamäe üllatas enneolematu valimisaktiivsusega Tarbija Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Tartu Õpetajad poevad KAMA taha Teabe ja püha sõna kõrvale tuli ka roppusi Valijate arvates on Eesti suurim probleem väljaränne Kambja valla valijad ei nurise elu üle ega loo illusioone palju paremast tulevikust Käopesa neli last vajavad hingamiseks annetajate abi Ellen Lätt sai eile 102 Puhja sulgeb gümnaasiumi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kolmandik börsifirmade omanikest on peidus

2 min lugemist
Välismaaalastele kuulub alla poole börsiettevõtetest. FOTO: Allikad: Eesti väärtpaberikeskus, Postimee

Eesti ja Soome börsiettevõtete omanikkond on ilmselt kõige läbipaistvam kogu maailmas, sest tänu avalikele aktsiaraamatutele saab igaüks välja uurida, kas tema naabrimees on Baltika, Tallinki või mõne muu kohaliku börsiettevõtte aktsionär. Ja seda isegi juhul, kui tal on vaid üks selle ettevõtte aktsia.

Tellijale Tellijale

Mis aga puutub ettevõtete välisaktsionäridesse, siis nendest on suurem osa varjatud. Eesti Väärtpaberikeskuse andmetel kuulub välisinvestoritele 40 protsenti Tallinna börsil noteeritud ettevõtete aktsiatest, neist kolm neljandikku kasutavad esindajakontosid.

Postimehe arvutuste kohaselt kuulub esindajakontode omajaile 30 protsenti Tallinna börsiettevõtete väärtusest. Esindajakonto tähendab seda, et pank, mis on ettevõtete aktsiaraamatutes märgitud aktsiate omanikuna, ei ole nende omanik, vaid üksnes aktsiate hoidja. Aktsiate tegelikku omanikku pole üldjuhul teada.

28.02.2015 03.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto