Sisukord
Välismaa
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kas juhtub Kirov-2 ehk kes surub Putinit nurka?

5 min lugemist
«Kangelased ei sure», «Need olid kuulid meie kõigi pihta», «Ta võitles vaba Venemaa eest» kuulutasid eile Nemtsovi mälestama tulnud tuhandete meeleavaldajate plakatid Moskvas. FOTO: SCANPIX

Venemaa ühe opositsioonijuhi Boriss Nemt­sovi demonstratiivsest tapmisest Kremli külje all võib teha palju järeldusi, kuid tooksin välja kaks. Esiteks võib Venemaal olla tekkinud jõud, mida Kreml ei suuda kontrollida ning mis hakkab Venemaa presidendile Vladimir Putinile tekitama järjest suurimaid probleeme. Teiseks võib sellel mõrval olla väga tugev äratav mõju Moskva eliidile, sest esimest korda tapeti poliitilistel põhjustel inimene, kes aastakümneid kuulus nende hulka.

Tellijale

Putin ütleb, et tapmine oli provokatsioon ja talle kahjulik. Putinil on õigus. Ebatõenäoline, et Putin spetsiaalselt lasi Nemt­sovi tappa. Sama ebatõenäoline kui see, et Ukraina või lääne eriteenistused tahtsid lihtsalt Putini mainet veelgi rikkuda. (Ärge imestage, see versioon on Venemaal praegu üks kõige populaarsemaid!)

Nemtsovi mõrva organiseerijate eesmärgiks ei olnud ära rikkuda 27. veebruari kui Venemaa eriüksuslaste päeva tähistamist ega aasta möödumise tähistamist sellest, kui Kreml alustas aktsioone Krimmi liitmiseks Venemaaga. Mõrva eesmärgiks oli pigem nende sündmuste tähistamine. Nagu tähistati 2006. aastal Putini ja Tšetšeenia juhi Ramzan Kadõrovi sünnipäeva Anna Politkovskaja mõrvaga.

28.02.2015 03.03.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto