Sisukord
Välismaa
Tänane leht
02.03.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Rahva «ärkamisest» kantud valimised Tagakülg Valimiskomisjon sõitis Piirissaarele hõljukiga Võrokesed eelistavad valimisurni e-hääletusele 0203esikas EKRE väike valimisvõit Taavi Rõivasel enim väljavaateid valitsus moodustada IRLi peol: «Sotsid lähevad ikka eest!» Vabaerakond sai kindlustunde kell üheksa Reformierakonna pidu algas juubeldustega Sotside peol oli kõige murelikuma näoga erakonna esimees Horoskoop Narva hääletas Keskerakonna ja sotside poolt Male Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Majandus Börs on hakanud tasapisi elavnema Kolmandik börsifirmade omanikest on peidus Välismaa Reaktsioone Nemtsovi tapmisele Kas juhtub Kirov-2 ehk kes surub Putinit nurka? Arvamus Rahva «ärkamisest» kantud valimised Postimees 1934. aastal: aurik hukkus teel Tallinnast Helsingi Juhtkiri: rahvas on rääkinud … Indrek Kuus: päev pärast valimisi Võimjalas Sport Spordi lühiuudised Kalev püüab uute jõududega sobituda Enneolematult võimas — Northug võidab ka lootusetus olukorras Peep Pahv: karikas ajab ammu üle ääre Final Four on Eesti klubide siseasi Tallinn Lasnamäe üllatas enneolematu valimisaktiivsusega Tarbija Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Tartu Õpetajad poevad KAMA taha Teabe ja püha sõna kõrvale tuli ka roppusi Valijate arvates on Eesti suurim probleem väljaränne Kambja valla valijad ei nurise elu üle ega loo illusioone palju paremast tulevikust Käopesa neli last vajavad hingamiseks annetajate abi Ellen Lätt sai eile 102 Puhja sulgeb gümnaasiumi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas juhtub Kirov-2 ehk kes surub Putinit nurka?

5 min lugemist
«Kangelased ei sure», «Need olid kuulid meie kõigi pihta», «Ta võitles vaba Venemaa eest» kuulutasid eile Nemtsovi mälestama tulnud tuhandete meeleavaldajate plakatid Moskvas. FOTO: SCANPIX

Venemaa ühe opositsioonijuhi Boriss Nemt­sovi demonstratiivsest tapmisest Kremli külje all võib teha palju järeldusi, kuid tooksin välja kaks. Esiteks võib Venemaal olla tekkinud jõud, mida Kreml ei suuda kontrollida ning mis hakkab Venemaa presidendile Vladimir Putinile tekitama järjest suurimaid probleeme. Teiseks võib sellel mõrval olla väga tugev äratav mõju Moskva eliidile, sest esimest korda tapeti poliitilistel põhjustel inimene, kes aastakümneid kuulus nende hulka.

Tellijale Tellijale

Putin ütleb, et tapmine oli provokatsioon ja talle kahjulik. Putinil on õigus. Ebatõenäoline, et Putin spetsiaalselt lasi Nemt­sovi tappa. Sama ebatõenäoline kui see, et Ukraina või lääne eriteenistused tahtsid lihtsalt Putini mainet veelgi rikkuda. (Ärge imestage, see versioon on Venemaal praegu üks kõige populaarsemaid!)

Nemtsovi mõrva organiseerijate eesmärgiks ei olnud ära rikkuda 27. veebruari kui Venemaa eriüksuslaste päeva tähistamist ega aasta möödumise tähistamist sellest, kui Kreml alustas aktsioone Krimmi liitmiseks Venemaaga. Mõrva eesmärgiks oli pigem nende sündmuste tähistamine. Nagu tähistati 2006. aastal Putini ja Tšetšeenia juhi Ramzan Kadõrovi sünnipäeva Anna Politkovskaja mõrvaga.

28.02.2015 03.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto