Sisukord
Kommentaar
Tänane leht
02.03.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Rahva «ärkamisest» kantud valimised Tagakülg Valimiskomisjon sõitis Piirissaarele hõljukiga Võrokesed eelistavad valimisurni e-hääletusele 0203esikas EKRE väike valimisvõit Taavi Rõivasel enim väljavaateid valitsus moodustada IRLi peol: «Sotsid lähevad ikka eest!» Vabaerakond sai kindlustunde kell üheksa Reformierakonna pidu algas juubeldustega Sotside peol oli kõige murelikuma näoga erakonna esimees Horoskoop Narva hääletas Keskerakonna ja sotside poolt Male Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Majandus Börs on hakanud tasapisi elavnema Kolmandik börsifirmade omanikest on peidus Välismaa Reaktsioone Nemtsovi tapmisele Kas juhtub Kirov-2 ehk kes surub Putinit nurka? Arvamus Rahva «ärkamisest» kantud valimised Postimees 1934. aastal: aurik hukkus teel Tallinnast Helsingi Juhtkiri: rahvas on rääkinud … Indrek Kuus: päev pärast valimisi Võimjalas Sport Spordi lühiuudised Kalev püüab uute jõududega sobituda Enneolematult võimas — Northug võidab ka lootusetus olukorras Peep Pahv: karikas ajab ammu üle ääre Final Four on Eesti klubide siseasi Tallinn Lasnamäe üllatas enneolematu valimisaktiivsusega Tarbija Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Tartu Õpetajad poevad KAMA taha Teabe ja püha sõna kõrvale tuli ka roppusi Valijate arvates on Eesti suurim probleem väljaränne Kambja valla valijad ei nurise elu üle ega loo illusioone palju paremast tulevikust Käopesa neli last vajavad hingamiseks annetajate abi Ellen Lätt sai eile 102 Puhja sulgeb gümnaasiumi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Indrek Kuus: päev pärast valimisi Võimjalas

2 min lugemist
Indrek kuus FOTO: Postimees

Koolibuss saabus täpselt kell 7.30. Küla kolm last sõitsid tõmbekeskusesse haridust ja tasuta koolitoitu saama. Umbes samal ajal ärkas Veiko, kes palus valimistulemusi kommenteerida oma naisel Pillel.

Viimane ei teadnud suur midagi. «Mis vahet seal on, lollakas, söö ära ja mine tööle,» lausus ta sõbralikult. Veiko nõustus kalli kaasaga, kuid palus ta voodisse, et teha välkrünnak iibe asjus, ettepanek aga ei leidnud toetust.

Kell 10 avati vallavalitsuse kõrval asuv kauplus. Valimispastakatele 117 eurot kulutanud vallavanem Valdek oli valimistulemusega kursis. Ta oli väga õnnetu ja nägi välja nagu uppunud padi, sest sai ainult 22 häält. Ometigi elas vallas tal sugulasigi rohkem. Valdek oletas, et ebaedu põhjuseks oli vana peretüli, kui ta laenas kunagi tädi Miinalt 5000 rubla, kuid ei maksnud tagasi. Samuti sõitis ta joobnud olekus sovhoosi uue kombainiga jõkke.

Heldur ja Priit jõudsid poodi kell 10.08. «Hilinesime, vabandust,» teatas Priit ja küsis, kes siis uus peaminister on. «Kas Muna-Juss?»

Heldur ja Priit polnud mingid lihtsad tööinimesed, vaid kavalad kuldsete kätega joodikud. Nad said Ellenilt esmalt riielda, alles siis õlled ja läksid kaupluse ette pingile. Ilm oli ilus ja tuju oli hea. Nad vestlesid Eesti poliitikast ja vaagisid sündmusi Venemaal ja Ukrainas. Ka oli teemaks külla kolinud naine.

Poodi oli tarvis tulla ka vallavanem Valdekul. Küll oleks ta tahtnud poe ees kevadise päikese paistel ise pingil istuda, õlut juua ja vanamuttidega lobiseda, kuid vallavanemal ei sobinud. Ta kartis, et varsti tuleb erakonna peakontorist kuri kõne, kus teatatakse tema ametist mahavõtmisest.

Heldur ja Priit tegid lahti teised õlled, kell oli 10.50. Poe ette sõitis auto, kust väljusid neli mustade ülikondadega meest ja sisenesid vallavalitsusse. Mõni minut hiljem tulid nad välja ja sõitsid minema. Vallavalitsuse uksele ilmus rõõmust särav Valdek.

«Kurat, valimised olid ära, aga Eestis ei juhtu õnneks mitte midagi! Juhhuu, kõik läheb vanaviisi. Kohe algavad koalitsioonikõnelused ja ma pean vist Tallinna tööle minema. Paneme aga edasi,» rääkis Valdek õnnelikult, ostis Heldurile ja Priidule pudeli viina, istus koos nendega poe ette maha ja viskas lipsu prügikasti. «Eesti sammub oma rada,» võttis Valdek laulu üles ja seadis sammud naise juurde, kes just oli külla kolinud. «Võitja võtab kõik,» kuulutas Valdek.

Möödusid kuud, kui Heldur ja Priit, Ellen ja uus naine külas ja teised nägid, kuidas Valdek televiisoris rääkis haprast julgeolekust Euroopas ja kordas, et Eesti saab jõukaks. Võimjalas ei juhtunud sel ajal eriti midagi, kui Miinale võlgu jäänud Valdek Tallinnas töötas. Kombaini jõkke ajamise olid kõik juba unustanud. Elu läks edasi ja Veiko tegi Pillele 2. juuniks vanaema majas korralikult iivet.

Seotud lood
    28.02.2015 03.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto