Sisukord
Eesti
Tänane leht
03.03.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Ligi: meil on IRLi suhtes hinges väike kibedus Palju õnne Simson: uues riigikogus näeb rohkem demokraatiat Reinsalu: erakonna esimees vastutab ka rasketel aegadel Helme: ei tohi lasta Reformierakonnal end ära kasutada Vaata, kes võivad asendusliikmetena riigikokku veel pääseda Tagakülg Herkel: lihtsalt niisama koalitsiooni ei lähe Mikser: Reformierakond üritab peataolekut ära kasutada Maris Lauri kuulutas ametiautode rindel välja vaherahu Vabaerakond keeldub käpiku rollist Male Jätkata saavad vähem kui pooled Mälumäng Interaktiivne: kõige rohkem uusi tulijaid on reformaritel Majandus Maailma rikkaim inimene on endiselt Bill Gates Suhtekorraldaja: Helmi tagasiastumispalve oli omakasupüüdlik Maris Lauri kuulutas ametiautode rindel välja vaherahu Majanduse lühiuudised Välismaa ÜRO: Ida-Ukraina kriis mõjutab kõige valusamalt naisi, lapsi, pensionäre Välismaa lühiuudised Tsiviilisikule on sõjalõksust pageda keerukas Arvamus Taavi Minnik: mõrv Kremli müüride ääres Ahto Lobjakas: Reformierakonna ideaalmaastik Erkki Bahovski: uus parlament vajab oskuslikku diplomaatiat Juhtkiri: kuus tordilõiku Postimees 1906. aastal Jürgen Tamme: poliitilise Mozarti tapmine Kultuur Kas eimiski kunstis kõnetab? Sport Spordi lühiuudised Spordirahva esindajad jooksid valimistel lati alt läbi Viisik jahib kulda, kurjad koerad kannul Vastutusest, selle puudumisest, Eesti suusakoondisest ja tulevikust Nurger ja Jõesaar kinnitavad USA üliõpilasliigas kanda Tartu Vargused teevad elanikke valvsaks Tartu aukodaniku juubeliks valmis tema elulooraamat Sofi Oksase «Tuvide» üllatav lavaversioon Uus õppekava koolitab keelte ja kultuuride süvatundjad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saanuks 95-aastaseks sepa poeg, omaaegse populaarse Kärna Ärni (Ernst Kern) tegelaskuju looja. Kes?

2. Milline Eesti gümnaasium võib uhkust tunda selle üle, et just selle kooli 1967. aasta lennu keemiaklassist kasvas välja kuus akadeemikut?

3. Pindalalt Eestist kuus korda suurema ja elanike arvult veelgi suurema riigi omakeelne nimi tähendab «ausate inimeste maad». 1984. aastani oli riigil nimi, millisega üsna omapäraselt seostati ka omaaegset Nõukogude Liitu, nimelt kutsuti punaimpeeriumi just selleks riigiks, ainult et rakettidega. Mis riigist on jutt?

4. Kui Eestis ei saada kuidagi hakkama haldusreformiga, siis Eestist märksa suuremas Lätis tehti see ära 2009. aastal. Läti Vabariik jaotati halduslikult piirkondadeks (novads) ja vabariikliku tähtsusega linnadeks. Mitu piirkonda ja mitu linna on Lätis praegu?

5. Kus võib üheskoos näha lapet, laevukest ja pähklitükki?

------------------

Vastused:

1. Harry Abel. Avaldas vesteid ja humoreske Ernst Kerni ja Kärna Ärni nime all.

2. Tartu Tamme gümnaasium (1953–1995 Tartu 5. keskkool). Klassivennad-akadeemikud: Kristjan Haller, Jaak Järv, Mati Karelson, Mart Saarma, Raivo Uibo, Mart Ustav.

3. Burkina Faso, a-ni 1984 Ülem-Volta. Nõukogude Liitu kutsuti «rakettidega Ülem-Voltaks».

4. Vastavalt 110 ja üheksa.

5. Lihakarnis. Lape on kõhualune, laevuke tagaotsa tükk, pähklitükike aga tagakoodi sisemine pool.

Seotud lood
    02.03.2015 04.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto