Sisukord
Talisport
Postimees
02.03.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Rahva «ärkamisest» kantud valimised Tagakülg Valimiskomisjon sõitis Piirissaarele hõljukiga Võrokesed eelistavad valimisurni e-hääletusele 0203esikas EKRE väike valimisvõit Taavi Rõivasel enim väljavaateid valitsus moodustada IRLi peol: «Sotsid lähevad ikka eest!» Vabaerakond sai kindlustunde kell üheksa Reformierakonna pidu algas juubeldustega Sotside peol oli kõige murelikuma näoga erakonna esimees Horoskoop Narva hääletas Keskerakonna ja sotside poolt Male Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Majandus Börs on hakanud tasapisi elavnema Kolmandik börsifirmade omanikest on peidus Välismaa Reaktsioone Nemtsovi tapmisele Kas juhtub Kirov-2 ehk kes surub Putinit nurka? Arvamus Rahva «ärkamisest» kantud valimised Postimees 1934. aastal: aurik hukkus teel Tallinnast Helsingi Juhtkiri: rahvas on rääkinud … Indrek Kuus: päev pärast valimisi Võimjalas Sport Spordi lühiuudised Kalev püüab uute jõududega sobituda Enneolematult võimas — Northug võidab ka lootusetus olukorras Peep Pahv: karikas ajab ammu üle ääre Final Four on Eesti klubide siseasi Tallinn Lasnamäe üllatas enneolematu valimisaktiivsusega Tarbija Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Tartu Õpetajad poevad KAMA taha Teabe ja püha sõna kõrvale tuli ka roppusi Valijate arvates on Eesti suurim probleem väljaränne Kambja valla valijad ei nurise elu üle ega loo illusioone palju paremast tulevikust Käopesa neli last vajavad hingamiseks annetajate abi Ellen Lätt sai eile 102 Puhja sulgeb gümnaasiumi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Enneolematult võimas — Northug võidab ka lootusetus olukorras

4 min lugemist
Petter Northug (nr. 4) on lõpusirgel tuisanud kõikidest konkurentidest mööda ja tema Faluni MMi neljas kuldmedal on tõsiasi. FOTO: SCANPIX

Petter Northugi käes on kõik võimalik. Faluni suusatamise MMi lõpupäeval kavas olnud 50 km ühisstardiga klassikasõidus ei paistnud distantsi vältel kordagi, et seekord võiks olla Northugi päev. Samas on ühisstartide puhul tavaline, et norralaste suurim staar hoiab energiat kokku ja lõpus lajatab kõigile pika puuga. Seekord rippus Northug aga pidevalt peagrupi lõpus, oli maha jäämas ning mõne tõusu peal lausa jalutas. Kilomeeter enne finišit oli ta liidritest juba üsna kaugel, kuid siis sai näha üht suusaajaloo meeldejäävamat lõpuspurti, mis tõi Northugile Falunist neljanda ja kokku karjääri 13 MM-tiitli.

Tellijale Tellijale

Lisaks võimsale liikumisele tõusudel oli imetlusväärne ka tema tegutsemine lõpusirgel, kus ta lihtsalt toore jõuga sõitis Maksim Võlegžanini ja Lukas Baueri vahelt läbi nii, et konkurentidel jäi üle vaid jälgida norralase võimsaid paaristõukeid. Loomulikult oli suusamaailm pärast norralase järjekrodset jõudemonstratsiooni vaimustuses.

«Petter Northug on täiesti pidurdamatu, kui ta haistab võimalust kuldmedali võitmiseks. Olin viimasel tõusul kindel, et ta võidab kuldmedali. Kui sõidu käiku vaadata, siis tundus pidevalt, et tal on raske. Kokkuvõttes on tema poolt suusarajal korda saadetud teod imelised,» teatas Norra koondise peatreener Vidar Löfshus VG-le.

«Mina, (Maksim) Võlegžanin ja (Lukas) Bauer tegime võistluse lõpus kõvasti tööd, kuid Northugil oli võtta lisakäik. Nägin tema tulekut, tema liikumiskiirus oli võrreldes meiega hoopis teine,» lisas Baueri järel pronksmedali võitnud Johan Olsson.

«Petteri lõpuspurdid on mulle ka varasemalt muljet avaldanud, kuid see oli seninähtutest kõige võimsam. Ta on maailmas ainus suusataja, kes midagi sellist suudab,» jagas endine Rootsi suusaäss Mathias Fredriksson SVT eetris norralasele tunnustust. «Vajadusel ta lihtsalt jookseb mäest üles. Võtan tema ees mütsi maha.»

28.02.2015 03.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto