Sisukord
Uudised
Postimees
02.03.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Rahva «ärkamisest» kantud valimised Tagakülg Valimiskomisjon sõitis Piirissaarele hõljukiga Võrokesed eelistavad valimisurni e-hääletusele 0203esikas EKRE väike valimisvõit Taavi Rõivasel enim väljavaateid valitsus moodustada IRLi peol: «Sotsid lähevad ikka eest!» Vabaerakond sai kindlustunde kell üheksa Reformierakonna pidu algas juubeldustega Sotside peol oli kõige murelikuma näoga erakonna esimees Horoskoop Narva hääletas Keskerakonna ja sotside poolt Male Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Majandus Börs on hakanud tasapisi elavnema Kolmandik börsifirmade omanikest on peidus Välismaa Reaktsioone Nemtsovi tapmisele Kas juhtub Kirov-2 ehk kes surub Putinit nurka? Arvamus Rahva «ärkamisest» kantud valimised Postimees 1934. aastal: aurik hukkus teel Tallinnast Helsingi Juhtkiri: rahvas on rääkinud … Indrek Kuus: päev pärast valimisi Võimjalas Sport Spordi lühiuudised Kalev püüab uute jõududega sobituda Enneolematult võimas — Northug võidab ka lootusetus olukorras Peep Pahv: karikas ajab ammu üle ääre Final Four on Eesti klubide siseasi Tallinn Lasnamäe üllatas enneolematu valimisaktiivsusega Tarbija Lugeja küsib, maksuametnik vastab: kogu tõde tuludeklaratsiooni täitmisest Tartu Õpetajad poevad KAMA taha Teabe ja püha sõna kõrvale tuli ka roppusi Valijate arvates on Eesti suurim probleem väljaränne Kambja valla valijad ei nurise elu üle ega loo illusioone palju paremast tulevikust Käopesa neli last vajavad hingamiseks annetajate abi Ellen Lätt sai eile 102 Puhja sulgeb gümnaasiumi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ellen Lätt sai eile 102

1 min lugemist
Ellen Lätti sünnipäev koos lapselapselastega. Esiplaanil põrandal Kahru Paul, tema taga Katrin. Diivanil (vasakult) Piia, siis sünnipäevalaps ise ja siis Kaido, kelle selja taga seisab Silver. Kõik lapselapselapsed kannavad perekonnanime Orav. FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Eile tähistas Ropka tänavas elav Ellen Lätt oma 102. sünnipäeva, istudes kohvilaua taga koos kõige kallimate inimestega.

Ellen Lätt elab koos tütre Kaja Pragi ja väimehe Uudo Pragiga. Kajal ja Uudol on samuti tütar – Silja Orav, kel on viis last ning kõik need viis neljanda põlve esindajat olid eile kohal.

«Vanavanaema on üks väga rahulik inimene,» ütles üks lapselapselastest.

«Ta on hea kuulaja ja hea jutustaja,» lisas teine.

«Ta on väga hooliv, teda huvitab alati, kuidas meil läheb ja mis me teeme,» rääkis kolmas.

Ellen Lätt kuulas, mis ta kohta öeldi, ja muudkui naeratas.

Küsimuse peale, mis ta ise nüüd selle peale vastu ütleb, sõnas Ellen Lätt, et ta noored on kõik ühed väga rõõmsad ja avameelsed inimesed.

«Nad ei pea mind vanaks näruks, vaid ikka kui omasuguseks,» lisas ta.

Ellen Lätt on terve elu teinud pedagoogitööd, olnud Porkunis kurtide laste õpetaja ning kuigi ta kurdab, et tema põlvkond on kadumas ning neid vanu tuttavaid, kellega suhelda, jääb aina vähemaks, ei ole teda ometi unustatud.

Raadiost tuli hommikul tervitusi ta peaaegu esimestelt õpilastelt. Ning üks praegu juba 70-aastane endine õpilane astus koos tütrega isiklikult tema poolt läbi. Ka posti teel on tulnud palju sünnipäevakaarte.

«Me kõik kasvasime seal koolis üksteisega ju väga kokku,» põhjendas sünnipäevalaps seda läbi aegade püsivat sidet.

Tütar Kaja Pragi kiidab oma ema, öeldes, et kui tal on head päevad, saab ta hästi hakkama, teeb hommikul ise voodigi üles. Päeval käib mööda tuba raami toel ringi ning kuulab raadiot, eriti järjejutusaadet ning «Müstilist Venemaad».

Hommikusöögiks eelistab mannaputru ja kohv peab samuti alati juures olema.

Seotud lood
28.02.2015 03.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto