Sisukord
Majandus
Tänane leht
03.03.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Ligi: meil on IRLi suhtes hinges väike kibedus Palju õnne Simson: uues riigikogus näeb rohkem demokraatiat Reinsalu: erakonna esimees vastutab ka rasketel aegadel Helme: ei tohi lasta Reformierakonnal end ära kasutada Vaata, kes võivad asendusliikmetena riigikokku veel pääseda Tagakülg Herkel: lihtsalt niisama koalitsiooni ei lähe Mikser: Reformierakond üritab peataolekut ära kasutada Maris Lauri kuulutas ametiautode rindel välja vaherahu Vabaerakond keeldub käpiku rollist Male Jätkata saavad vähem kui pooled Mälumäng Interaktiivne: kõige rohkem uusi tulijaid on reformaritel Majandus Maailma rikkaim inimene on endiselt Bill Gates Suhtekorraldaja: Helmi tagasiastumispalve oli omakasupüüdlik Maris Lauri kuulutas ametiautode rindel välja vaherahu Majanduse lühiuudised Välismaa ÜRO: Ida-Ukraina kriis mõjutab kõige valusamalt naisi, lapsi, pensionäre Välismaa lühiuudised Tsiviilisikule on sõjalõksust pageda keerukas Arvamus Taavi Minnik: mõrv Kremli müüride ääres Ahto Lobjakas: Reformierakonna ideaalmaastik Erkki Bahovski: uus parlament vajab oskuslikku diplomaatiat Juhtkiri: kuus tordilõiku Postimees 1906. aastal Jürgen Tamme: poliitilise Mozarti tapmine Kultuur Kas eimiski kunstis kõnetab? Sport Spordi lühiuudised Spordirahva esindajad jooksid valimistel lati alt läbi Viisik jahib kulda, kurjad koerad kannul Vastutusest, selle puudumisest, Eesti suusakoondisest ja tulevikust Nurger ja Jõesaar kinnitavad USA üliõpilasliigas kanda Tartu Vargused teevad elanikke valvsaks Tartu aukodaniku juubeliks valmis tema elulooraamat Sofi Oksase «Tuvide» üllatav lavaversioon Uus õppekava koolitab keelte ja kultuuride süvatundjad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suhtekorraldaja: Helmi tagasiastumispalve oli omakasupüüdlik

1 min lugemist
Janek Mäggi. FOTO: Jaanus Lensment

Marek Helm on tore mees ja tubli ametnik, aga kui ta oleks minu käest nõu küsinud, siis ma poleks tal soovitanud kaks päeva enne valimisi lahkumisavaldust esitada. Kui ta oleks avalduse esitanud esmaspäeval pärast valimisi, siis poleks sellele jäänud külge poliitilise etenduse maiku. Ehkki teatud sõnumeid poleks olnud võib-olla võimalik teistmoodi edastada, ei peaks ametnikud minu arvates poliitikasse sekkuma.

Tellijale Tellijale

Jääb mulje, et Helmi lahkumisavaldus ei pruukinud olla siiras ja ta arvestas tõsiselt võimalusega, et ei pea tegelikult lahkuma. Tegemist oli omakasupüüdliku käiguga, mille abil sai Helm kõvasti tuntust juurde. Ta sai näidata, et tema selja taga pole mitte üksikud inimesed, vaid lausa mõjukad ettevõtlusorganisatsioonid, kes tegid toetavaid avaldusi.

Väide emotsioonide põhjal langetatud otsusest ei käi kuigi hästi kokku maksuameti töö iseloomuga, kus peaksid töötama mitte rauast, vaid lausa terasest närvidega inimesed.

02.03.2015 04.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto