Sisukord
Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (10) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (2) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (7) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. USA presidendi tööruumid asuvad Valges Majas. Kus töötab USA asepresident?

2. Nõukogude ajal oli üheks olulisemaks spordialaks iluuisutamine, mida tundide kaupa ka televisioonis üle kanti. Hittlaulja Muslim Magomajev laulis tuntuks Nõukogude Liidu iluuisutajatele pühendatud laulu «Tehisjää täht», mille loojaks oli meie Arne Oit. Laulu esimesed sõnad kõlasid vene keeles «U vsei planetõ na vidu». Millise Oidi loo kaver see oli?

3. Seda mängu mängitakse 1,83 x 3,66 meetri suurusel väljakul 22 palliga. Mis mäng?

4. Mis nime kannab möödunud aastal avatud Eesti suurim restoran? Väidetavalt suutvat see toitlusasutus teenindada päevas kuni 3000 inimest.

5. See umbes 2000 kilomeetri pikkune Kanadast alguse saav jõgi on suurim Vaiksesse ookeani suubuv Põhja-Ameerika jõgi. Ameerika Ühendriikides voolab jõgi Washingtoni osariigis, olles ka Washingtoni ja Oregoni osariigi piirijõeks. Jõe suure languse tõttu on sellel arvukalt jugasid, samuti palju hüdroelektrijaamu, mille koguvõimsus on maailmas suurim. Mis jõgi?

------------------------

Vastused:

1. Kapitooliumi hoones (Capitol Building), kus peavad istungeid Kongressi mõlemad kojad.

2. «Suveöö».

3. Snuuker.

4. Dvigatel.

5. Columbia.

Seotud lood
    17.02.2020 18.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto