Sisukord
Uudised
Tänane leht
04.03.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Saarlased saavad ERMilt suure tellimuse Palju õnne Lutsepp jätkab teatris mängimist Erki Savisaar: alati saab paremini Tagakülg «Edetabelijuht» pani toime 28 liiklusrikkumist Võimalike valitsusliitude edetabel Taal: IRL hävis oma populistlikus kampaanias Rõivas hurjutas Madisoni Masso lahkus presidendi nõuniku kohalt Eestis on tuhandeid leetrite vastu vaktsineerimata lapsi Male Ladõnskajale sai saatuslikuks rikutud hääletussedel Mälumäng Vaata, kuidas vaatad — raske on Majandus Majanduse lühiuudised Maailma aktsiaturgudel käib hillitsetud ralli Kehv aasta: idapoliitika mõjutas börsifirmade tulemusi Välismaa Välismaa lühiuudised Vene patrioodile võrdub liberaal sõja ja homodega Moskvas jäeti hüvasti Boriss Nemtsoviga Protestideni on veel pikk tee Kääbusplaneet paljastab planeetide saladusi Arvamus Lugeja kiri: Püsivuse ja truuduse kasvatamine meie noortes Olev Remsu: Kas Ukraina päästab meid? Kõva sõna Mart Raudsaar: valimised kakskümmend viis aastat tagasi Postimees 1902. aastal Vello Pettai: tsentristide puhul süveneb kohaliku erakonna maine Neeme Korv: kambakas Päeva karikatuur Juhtkiri: Moskva mattis lootuse Kultuur Lutsepp jätkab teatris mängimist Ooteruum vaikuse ja tantsu piiril Sport Spordi lühiuudised Levadia võitis kuuenda Superkarika Alonso jääb hooaja avaetapist kõrvale Noorte meistriliigaga liitumine on end juba ära tasunud Pareiko otsustav nädal Läbi aegade parim sai ametlikult rikkaks Tallinn Jalakäijad saavad tulevikus Viru väljakul ruumi juurde Tarbija Eestis on tuhandeid leetrite vastu vaktsineerimata lapsi Sülearvutiga töötamine võib seljale liiga teha Tartu Käopesa laste lugu pälvis annetajate tähelepanu Jääpurjetamise EM ootab rohelist tuld Tudengijazz stardib Emajõelinnast Lihvimine on elu kunst Kaks naist naudivad puutöötunni andmist, kolmas kutsub kooli mehi Kalastaja leidis hukkunud mehe Aparaaditehas areneb koos üürnikega Priit Strandberg armastab kala püüda ja muusikat luua Meelelahutus Koomiks Sudoku

Käopesa laste lugu pälvis annetajate tähelepanu

1 min lugemist
Käopesa kasvataja Külli Kool teeb pai oma 10-aastase kasvandikule ja rõõmustab koos temaga. Nüüd saab laps paremini hingata ja jaksab ka süüa. FOTO: Margus Ansu

Tartu perekodu Käopesa sponsorarvele oli täna hommikul kella poole üheteistkümneks laekunud 2987 eurot.

See on nende inimeste raha, kes olid eilsest Tartu Postimehest lugenud artiklit «Käopesa neli last vajavad hingamiseks annetajate abi». Lugu rääkis sellest, et asenduskodul on hädasti vaja väga raskete terviseprobleemidega laste eest hoolitsemisel pulssoksümeetrit, hapnikukontsentraatorit ja aspiraatorit.

«Laekunud raha eest jätkub juba kõigile kolmele abivahendile,» ütles Käopesa juhataja Sirli Peterson rõõmsalt ning lisas, et kokku on olnud raha üle kandjaid 113, keskmine annetussumma on olnud 26 eurot, kõige väiksem kolm ja kõige suurem 500 eurot.

Kolm abivahendit on tellitud, nende kohalesaabumine võtab veel pisut aega.

«Ka firma AGA on meile vastu tulnud ja leidnud võimaluse anda senikauaks kasutada oma hapnikukontsentraatori. 10-aastane poiss, kellest loos juttu oli, tunneb ennast palju paremini ning tal on jõudu istuda. Näiteks täna tundis ta end tõelise staarina ja sõi isukalt,» rääkis Peterson. «Lisaks võttis meiega ühendust firma Ankamedical, kes kingib Käopesale lisaks veel ühe hapnikumõõtja, kuna erijälgimisel lapsi on neli.»

Sirli Peterson tänab südamest kõiki inimesi tähelepanelikkuse eest. «Harras ja hea hakkab hingel, sest need, kes abi saavad, on meie lapsed,» sõnas ta.

Lõpuks märkis ta, et kuna annetajaid näib jätkuvat, siis saavad nad oma 16-le voodislamavale lapsele nüüd muretseda ka spetsiaalse kaalu.

«Me peame jälgima, kuidas nad toitu omastavad ja kaalus juurde võtavad,» selgitas Peterson. «Seni näeb kaalumine välja nii, et hoolduskasvataja kaalub kõigepealt iseenda ning siis võtab lapse sülle ja kaalub uuesti. See meetod ei anna aga väga täpset vastust. Meditsiiniline kaal maksab 1150 eurot.

Perekodule Käopesa saab raha annetada SEB pangas olevale sponsorkontole: EE751010220225344227. Selgituseks märkida abivahend.

Seotud lood
03.03.2015 05.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto