Sisukord
Uudised
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (11) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (1) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (1) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (2) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (4) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (1) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (1) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (1) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Käopesa laste lugu pälvis annetajate tähelepanu

1 min lugemist
Käopesa kasvataja Külli Kool teeb pai oma 10-aastase kasvandikule ja rõõmustab koos temaga. Nüüd saab laps paremini hingata ja jaksab ka süüa. FOTO: Margus Ansu

Tartu perekodu Käopesa sponsorarvele oli täna hommikul kella poole üheteistkümneks laekunud 2987 eurot.

See on nende inimeste raha, kes olid eilsest Tartu Postimehest lugenud artiklit «Käopesa neli last vajavad hingamiseks annetajate abi». Lugu rääkis sellest, et asenduskodul on hädasti vaja väga raskete terviseprobleemidega laste eest hoolitsemisel pulssoksümeetrit, hapnikukontsentraatorit ja aspiraatorit.

«Laekunud raha eest jätkub juba kõigile kolmele abivahendile,» ütles Käopesa juhataja Sirli Peterson rõõmsalt ning lisas, et kokku on olnud raha üle kandjaid 113, keskmine annetussumma on olnud 26 eurot, kõige väiksem kolm ja kõige suurem 500 eurot.

Kolm abivahendit on tellitud, nende kohalesaabumine võtab veel pisut aega.

«Ka firma AGA on meile vastu tulnud ja leidnud võimaluse anda senikauaks kasutada oma hapnikukontsentraatori. 10-aastane poiss, kellest loos juttu oli, tunneb ennast palju paremini ning tal on jõudu istuda. Näiteks täna tundis ta end tõelise staarina ja sõi isukalt,» rääkis Peterson. «Lisaks võttis meiega ühendust firma Ankamedical, kes kingib Käopesale lisaks veel ühe hapnikumõõtja, kuna erijälgimisel lapsi on neli.»

Sirli Peterson tänab südamest kõiki inimesi tähelepanelikkuse eest. «Harras ja hea hakkab hingel, sest need, kes abi saavad, on meie lapsed,» sõnas ta.

Lõpuks märkis ta, et kuna annetajaid näib jätkuvat, siis saavad nad oma 16-le voodislamavale lapsele nüüd muretseda ka spetsiaalse kaalu.

«Me peame jälgima, kuidas nad toitu omastavad ja kaalus juurde võtavad,» selgitas Peterson. «Seni näeb kaalumine välja nii, et hoolduskasvataja kaalub kõigepealt iseenda ning siis võtab lapse sülle ja kaalub uuesti. See meetod ei anna aga väga täpset vastust. Meditsiiniline kaal maksab 1150 eurot.

Perekodule Käopesa saab raha annetada SEB pangas olevale sponsorkontole: EE751010220225344227. Selgituseks märkida abivahend.

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto