Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (17) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (17) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tudengijazz stardib Emajõelinnast

1 min lugemist
Tudengijazz. Pildil Norra bänd Sasquatchi. FOTO: Ergo Kuld

Rahvusvaheline üliõpilasfestival Tudengijazz alustab homme Tartu džässiklubis, kuhu kogunevad Eesti ja välismaa noored muusikud.

Festivali üks eesmärke on toetada Eesti ja välismaa muusikute ühisprojekte, tutvustada noortele värsket muusikat ja kaasata neid džässmuusika viljelemisse.

Tartu programmis saab kuulata Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia koosseisu Harri Heinsoo Trio ning Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli ansamblit Groove Clinic A01, kes mängib enda kirjutatud ning gruuvihõngulist džässi.

Talendid välismaalt

Sel aastal debüteerib festivalil ka projekt Meeting Point, mis toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka veel Lätist, Leedust, Soomest ja Norrast.

«Projekti raames harjutavad noored muusikud enne festivali kaks päeva ja jagavad üksteisega oma muusikat ning juba täna õhtul on pealinnas nende avalöök,» rääkis festivali projektijuht Anna Kutšinskaja. Ta lisas, et homme liigub Meeting Point juba Emajõelinna.

Eesmärk

Kutšinskaja ütles, et Tudengijazz peetakse Eesti eri linnades, et anda võimalikult palju võimalusi noortele muusikutele üle Eesti mängida ning anda ka päris festivalitunnet. «Meie eesmärk on ka kontakte laiendada, et inimesed suhtleksid ja mängiksid koos, ning hiljem tekiksid ka põnevaid kooslusi,» ütles ta.

Festivalil on esindatud kõik Eesti koolid, kus saab õppida džässmuusikat. Välja on nendest Kutšinskaja sõnul valitud kõige tublimad kooseisud, kuhu kuuluvad suuremas osas tudengid.

Festivali programmis astub üles ka noortebändi konkursi võitnud Heino Elleri muusikakooli ansambel Innersound, kes esineb festivalil Tallinnas ja Viljandis. Sama kooli kollektiiv Jana Kütt Group esineb samuti pealinnas.

Tudengijazz on 1982. aastast toimuv rahvusvaheline festival. Tänavu leiab festival aset 4.–7. märtsini Tartus, Viljandis, Pärnus ja Tallinnas. Lisainfo festivali koduleheküljelt.

Seotud lood
25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto