N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vene patrioodile võrdub liberaal sõja ja homodega

Facebook
Comments
Jekaterinburgi üks tuntumaid ajakirjanikke Aksana Panova (paremal) vastu algatati mõned aastad tagasi tema võimukriitilisuse tõttu lühikese ajaga neli kriminaalasja.
Jekaterinburgi üks tuntumaid ajakirjanikke Aksana Panova (paremal) vastu algatati mõned aastad tagasi tema võimukriitilisuse tõttu lühikese ajaga neli kriminaalasja. Foto: Jaanus Piirsalu

Venemaal käib juba aasta otsa väikest viisi kodusõda. Selle «külma kodusõja» peamine tanner on praegu internet ja sotsiaalvõrgustikud, kus kogutud aur lastakse välja hiljuti Moskvas korraldatud Antimaidani-tüüpi miitingutel. Vaenlane selgitatakse välja väga lihtsalt: «Ütle, kelle oma on Krimm, ja ma ütlen, kes oled sina!»

«Külmas kodusõjas» ei valita enam ammu relvi ehk sõimusõnu oponentide suhtes. Tase laskub järjest sügavamale allapoole vööd.

Väike näide. Palun Venemaa suuruselt neljandas linnas Jekaterinburgis kohalikul tuntud poliitikul, kuue lapse isal Jevgeni Artjuhil (50) iseloomustada oma vastaseid zapadnik’e ehk läänemeelseid. Artjuh ise on kohaliku patriootliku liikumise üks võtmekujusid, Putini juhitava rahvarinde üks liidreid ning üks vaid 28st suure Sverdlovski oblasti, mis pindalalt suurem kui Baltimaad kokku, duuma liikmest.

Facebook
Comments
Tagasi üles