P, 29.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Protestideni on veel pikk tee

Jaanus Piirsalu
Protestideni on veel pikk tee
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jekaterinburgi kohalik tuntud poliitik Jevgeni Artjuh.
Jekaterinburgi kohalik tuntud poliitik Jevgeni Artjuh. Foto: Jaanus Piirsalu

Majanduskriisi põhjustatud hindade ja teenuste tõus ei too Jekaterinburgis veel kedagi tänavale, olid veendunud nii patriootlikud kui liberaalsed eksperdid.

Poliitilised põhjused on samuti välistatud. Ainsad tõsised põhjused inimeste tänavale tulemiseks oleksid ulatuslikud koondamised ning palkade-pensionide mitte maksmine.

«Inimesed peavad kõigepealt reaalselt tundma, et neil on elu tõsiselt halvaks läinud,» ütleb kohalik staarajakirjanik Aksana Panova, kohaliku kõige loetuma sõltumatu uudisteportaali znak.com ainuomanik ja juht. «Seda inimesed veel tõsiselt ei tunne, kuigi hinnad on juba tõusnud. Hinnatõus pole otsustav, kuni makstakse palka ja pensione.»

Sisuliselt sama ütleb ka Jekaterinburgi kohalik tuntud poliitik Jevgeni Artjuh, kes kõige muu hulgas kaitseb keskmise suurusega ja väikeettevõtjate huve. «Praegu pole protestideks sotsiaalset baasi. Protestid võivad juhtuda ainult siis, kui inimesi hakatakse massiliselt koondama,» lausub ta.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles