N, 26.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ladõnskajale sai saatuslikuks rikutud hääletussedel

NN
Ladõnskajale sai saatuslikuks rikutud hääletussedel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üks Viktoria Ladõnskajale antud hääl tunnistati kehtetuks, sest hääletussedelil oli tehtud parandus.
Üks Viktoria Ladõnskajale antud hääl tunnistati kehtetuks, sest hääletussedelil oli tehtud parandus. Foto: kuvatõmmis venekeelsest «Aktuaalsest Kaamerast»

Tasavägises võitluses pääses Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ridades riigikokku praegugi parlamenti kuuluv Sven Sester (45), ajakirjanik Viktoria Ladõnskaja (33) jäi aga välja. Tallinnas Kesklinnas, Lasnamäel ja Pirital kandideerinud naisele sai saatuslikuks üks valimissedel, kus kandidaadinumbrit oli parandatud, vahendas ERRi uudisteportaal ETV venekeelset «Aktuaalset kaamerat».

«Üks valimissedel tunnistati kehtetuks selle tõttu, et seal oli tehtud parandus. Seadus ei luba valimissedelil parandusi teha,» selgitas Tallinna valimiskomisjoni esimees Toomas Sepp.

Ühel teisel valimissedelil, millega oli samuti antud hääl Ladõnskajale, puudus aga kohustuslik pitsati jäljend. Valimissedelil peab olema kaks jaoskonnakomisjoni pitsati jäljendit, aga kõnealuse sedeli tagaküljel seda polnud.

Esialgu oli vabariigi valimiskomisjoni veebilehel info, et Ladõnskaja sai 1395 häält ja pääses riigikokku. Pärast häälte teistkordset ülelugemist tunnistati kaks sedelit kehtetuks ja tema asemel sai riigikokku Sester, kellel on üks hääl rohkem. Ka võrdse häältearvu korral pääsenuks riigikokku Sester, sest ta oli IRLi üldnimekirjas kõrgemal kohal.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles