Sisukord
Eesti
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (11) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (1) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (1) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (2) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (5) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (1) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (1) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (1) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ladõnskajale sai saatuslikuks rikutud hääletussedel

1 min lugemist
Üks Viktoria Ladõnskajale antud hääl tunnistati kehtetuks, sest hääletussedelil oli tehtud parandus. FOTO: kuvatõmmis venekeelsest «Aktuaalsest Kaamerast»

Tasavägises võitluses pääses Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ridades riigikokku praegugi parlamenti kuuluv Sven Sester (45), ajakirjanik Viktoria Ladõnskaja (33) jäi aga välja. Tallinnas Kesklinnas, Lasnamäel ja Pirital kandideerinud naisele sai saatuslikuks üks valimissedel, kus kandidaadinumbrit oli parandatud, vahendas ERRi uudisteportaal ETV venekeelset «Aktuaalset kaamerat».

«Üks valimissedel tunnistati kehtetuks selle tõttu, et seal oli tehtud parandus. Seadus ei luba valimissedelil parandusi teha,» selgitas Tallinna valimiskomisjoni esimees Toomas Sepp.

Ühel teisel valimissedelil, millega oli samuti antud hääl Ladõnskajale, puudus aga kohustuslik pitsati jäljend. Valimissedelil peab olema kaks jaoskonnakomisjoni pitsati jäljendit, aga kõnealuse sedeli tagaküljel seda polnud.

Esialgu oli vabariigi valimiskomisjoni veebilehel info, et Ladõnskaja sai 1395 häält ja pääses riigikokku. Pärast häälte teistkordset ülelugemist tunnistati kaks sedelit kehtetuks ja tema asemel sai riigikokku Sester, kellel on üks hääl rohkem. Ka võrdse häältearvu korral pääsenuks riigikokku Sester, sest ta oli IRLi üldnimekirjas kõrgemal kohal.

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto