T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tagakülg

Postimees
Facebook
Comments
Roherähn nirki lennutamas.
Roherähn nirki lennutamas. Foto: Martin Le-May / Twitter

Roherähn lennutas nirki

Briti amatöörfotograaf Martin Le-May jäädvustas Essexis Hornchurchi pargis ebatavalise juhtumi: roherähn lendas, nirk seljas. Fotograafi sõnul oli see nagu mõnest muinasjuturaamatust, kus üks tegelane kannab teist, kuid tegelikult tahtis nirk lindu saagiks, edastas ITV News.

«Lind kandis rasket lisakoormat ning tegemist oli ellujäämisvõitlusega. Võimalik, et nirk pani meid tähele ning lasi linnust lahti ja too pääses vabadusse,» meenutas Le-May.

Dramaatiline ja põnev olukord sai siiski õnneliku lõpu: roherähn jäi ellu, nirk aga paraku tühja kõhuga. elu24.ee

Lõppes hundi- ja ilvesejahi hooaeg

Keskkonnaamet annab teada, et tänavusel jahihooajal kütiti kokku 38 hunti ja kaks ilvest. Kolm hunti kütiti väljaspool jahiaega kahjustuskohtadest, kaks neist Saaremaal ja üks Hiiumaal. Limiidi esimese osana väljastati luba 43 ja teises osas üheksa hundi küttimiseks. Küttimata jäi 17 hunti. Kokku oli tänavusel jahihooajal lubatud küttida 55 hunti.

Ilveseid oli kokku lubatud küttida kolm, üks jäi hooaja lõpuks tabamata. Keskkonnaagentuuri andmetel on alates 2011. aastast langenud nii ilvese kui ka hundi arvukus ning sellega seoses on vähendatud ka küttimislimiiti. Virumaa Teataja

Täna: postimees.ee

jälgib võimukonsultatsioonide käiku Toompeal.

Homme Postimehes

«Aed ja Kodu» teeb sissejuhatuse riisisortide põnevasse maailma.

Facebook
Comments
Tagasi üles