Sisukord
Eesti
Tänane leht
04.03.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Saarlased saavad ERMilt suure tellimuse Palju õnne Lutsepp jätkab teatris mängimist Erki Savisaar: alati saab paremini Tagakülg «Edetabelijuht» pani toime 28 liiklusrikkumist Võimalike valitsusliitude edetabel Taal: IRL hävis oma populistlikus kampaanias Rõivas hurjutas Madisoni Masso lahkus presidendi nõuniku kohalt Eestis on tuhandeid leetrite vastu vaktsineerimata lapsi Male Ladõnskajale sai saatuslikuks rikutud hääletussedel Mälumäng Vaata, kuidas vaatad — raske on Majandus Majanduse lühiuudised Maailma aktsiaturgudel käib hillitsetud ralli Kehv aasta: idapoliitika mõjutas börsifirmade tulemusi Välismaa Välismaa lühiuudised Vene patrioodile võrdub liberaal sõja ja homodega Moskvas jäeti hüvasti Boriss Nemtsoviga Protestideni on veel pikk tee Kääbusplaneet paljastab planeetide saladusi Arvamus Lugeja kiri: Püsivuse ja truuduse kasvatamine meie noortes Olev Remsu: Kas Ukraina päästab meid? Kõva sõna Mart Raudsaar: valimised kakskümmend viis aastat tagasi Postimees 1902. aastal Vello Pettai: tsentristide puhul süveneb kohaliku erakonna maine Neeme Korv: kambakas Päeva karikatuur Juhtkiri: Moskva mattis lootuse Kultuur Lutsepp jätkab teatris mängimist Ooteruum vaikuse ja tantsu piiril Sport Spordi lühiuudised Levadia võitis kuuenda Superkarika Alonso jääb hooaja avaetapist kõrvale Noorte meistriliigaga liitumine on end juba ära tasunud Pareiko otsustav nädal Läbi aegade parim sai ametlikult rikkaks Tallinn Jalakäijad saavad tulevikus Viru väljakul ruumi juurde Tarbija Eestis on tuhandeid leetrite vastu vaktsineerimata lapsi Sülearvutiga töötamine võib seljale liiga teha Tartu Käopesa laste lugu pälvis annetajate tähelepanu Jääpurjetamise EM ootab rohelist tuld Tudengijazz stardib Emajõelinnast Lihvimine on elu kunst Kaks naist naudivad puutöötunni andmist, kolmas kutsub kooli mehi Kalastaja leidis hukkunud mehe Aparaaditehas areneb koos üürnikega Priit Strandberg armastab kala püüda ja muusikat luua Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võimalike valitsusliitude edetabel

2 min lugemist

Käimas on konsultatsioonid uue valitsuse moodustamiseks. Erinevad kombinatsioonid on praegu veel võimalikud, kuid paljude variantide tõenäosus on siiski väga väike.

1. Vana kolmikliit

RE + SDE + IRL (59 häält) tõenäosus 50%

Varasemast ajast on sellise valitsuskoalitsiooni kogemus olemas ning tõenäoliselt jõutakse varem või hiljem selle variandi juurde, sest see tagab selge ülekaalu parlamendis ja pole karta ka uute parteide kaasamisest tingitud võimalikke probleeme.

2. Uus kolmikliit

RE + SDE + VE (53 häält) 45%

Valimisõhtu populaarseim kombinatsioon kaotas juba esmaspäeva õhtuks osaliselt oma sära. Vabaerakonna tõrksus valitsusse minekul ja nende parteiline noorus muudavad nad valitsuse toimimise seisukohast ebakindlaks partneriks. Võimalik, et see koalitsioon võib kiiresti laguneda.

3. Suur koalitsioon

RE + SDE + IRL + VE (67 häält) 35%

Suure koalitsioonina võiks sündida laiapõhine valitsus, kuhu on kaasatud kõik erakonnad, kellega koostööd pole seni välistatud. See oleks koalitsioon, kus üks uustulnuk (VE) või solvunu (IRL) ei saa teisi šantažeerida, et «ma lähen valitsusest ära ja siis valitsus kohe kukub». See oleks koalitsioon, mis isiklikest solvumistest või eelarvamustest ülesaamise korral oleks kõige töövõimelisemate seas.

4. Liberaalide valitsus

RE + KE (57 häält) 30%

Esmapilgul ebatõenäoline variant, sest Reformierakonna juhid on selle korduvalt välistanud. Samas, mida vaevalisemalt mitmeparteiliste koalitsioonide kokkupanek kulgeb, seda tõenäolisemaks see variant muutub. Tõenäoliselt Edgar Savisaart ja Yana Toomi selle valitsuse koosseisu eriti ei oodataks.

5. RE + IRL + VE (52 häält) 25%

Kui IRL oma kaotusekibeduse alla neelab ja mõistab, et neli aastat opositsioonis pole just parim võimalus, võib see variant täitsa toimida. Samas kipub hääli küll napiks jääma.

6. RE + SDE + EKRE (52 häält) 23%

See koalitsioon on tundub esmapilgul vägagi kahtlane – ülekaal riigikogus on väike ja EKRE uue erakonnana otsib võimalusi silma paistmiseks. Niisugune partner pole just kõige meeldivam valitsuskaaslane. Samas, kui EKRE juhid oleksid valitsusse minekust huvitatud ja lubaksid valitsust mitte kõigutada, siis võiks ka see variant toimida.

7. KE + SDE + VE + EKRE (57 häält) 20%

Kui Keskerakond loovutaks peaministrikoha sotsiaaldemokraatidele ja meelitaks väikeparteid erinevate lubadustega valitsusse, polekski see variant kõige võimatum.

8. RE + IRL + VE + EKRE (59 häält) 18%

Tundub olevat liiga kirev kombinatsioon, et Reformierakond sellist varianti kaaluma hakkaks. Palju partnereid muudaks liidu kooshoidmise keeruliseks.

9. Reformierakonna-vastane protestivalitsus 15%

SDE + IRL + VE + EKRE (44 häält)

See kirev vähemusvalitsus on võimalik vaid Keskerakonna vaikival koostööl. Karta on, et protestimeel pole valitsemiseks siiski pikaajaliselt piisav motivatsioon.

10. Parempoolne kolmikliit

RE + IRL + EKRE (51 häält) 10%

Sel koalitsioonil kipub hääli väheks jääma ja see oleks pikaajaliseks valitsemiseks väga ebakindel variant.

11. KE + SDE + IRL (56 häält) 5%

See koalitsioon on ikkagi pigem väga vähetõenäoline. IRL on küll oma näo osaliselt kaotanud, kuid niisugusesse valitsusse minek oleks neile juba tuleviku mõttes väga ohtlik.

12. KE + IRL + VE + EKRE (56 häält) 5%

Niisugune versioon tundub väga ebatõenäoline, sest eeldab mitmelt parteilt tõsiseid järeleandmisi ja lisaks muudaks kaks väiksemat parteid selle variandi ebastabiilseks.

Seotud lood
03.03.2015 05.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto