T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Masso lahkus presidendi nõuniku kohalt

Facebook Twitter
Comments
Iivi Anna Masso
Iivi Anna Masso Foto: Peeter Langovits

2013. aasta jaanuarist president Toomas Hendrik Ilvese nõunikuna töötanud Iivi Anna Masso (47) lahkus ametist.

«Iivi Anna Masso lahkus presidendi nõuniku ametist seoses tegelikele vajadustele vastavate struktuurimuudatustega Vabariigi Presidendi Kantseleis, mille käigus koondati ka Vabariigi Presidendi täitmata olnud kaitsenõuniku, välisnõuniku ja teadusnõuniku ametikohad,» seisis presidendi kantselei pressiteates.

Enam kui kahe aasta jooksul nõustas Masso Ilvest välis-, julgeoleku- ja sisepoliitikat puudutavates küsimustes ning osales riigipeale oluliste avalike esinemiste ettevalmistamises.

Tänavu veebruari algul sattus Masso tähelepanu keskpunkti, kui kritiseeris Soome telekanali Yle Eesti korrespondenti Twitteris ning süüdistas teda Kremli propaganda levitamises. Masso kirjutas: «Yle Eesti korrespondent Risto «Eesti lapsed söövad puulehti» Vuorinen levitab, õhutab Kremli propagandat, soovitan intervjuusid mitte anda.» Järgmisel päeval kritiseeris seda avaldust Soome Ajakirjanike Liit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles