Sisukord
Tartu
Tänane leht
05.03.2015
Eesti Kaur Kenderi juhtumiga tegelenud prokurör sattus rünnaku alla Male Politseinikutapja Kalda konvoeeriti kodukohta hääletama «Alateadvuse maja» ja «Põhjatäht» Postimees Kinos Maksuamet soovib paremat koostööd ettevõtjatega Miinisadamas avati vahipataljoni uus kasarm Euroopa Liit kutsus Venemaad Eston Kohvrit vabastama Toompeal koristatakse sahtleid Eesti lühiuudised Võimuliidu poole rühitakse SMSi teel ja teese nõudes Riik ostab Rail Balticu jaoks üle 600 kinnistu Kes kuidas riigikokku pääses? Suurima seikleja tiitel läks ümber maailma purjetajale Horoskoop Aasta spordifoto tegi Postimehe fotograaf Liis Treimann Dilbert Martin Helme: kaebame Päevalehe kohtusse Majandus Petetud kliendid ootavad lahendust Reisiks OÜ juhtidel lasub kuriteokahtlus Majanduse lühiuudised Välismaa Donetski kaevandusõnnetuses jäi kümneid kadunuks Võimud andsid vanglamuuseumile surmahoobi Arvamus Edward Lucas: öö Venemaa kohal Taavi Veskimägi: tugev vaim, nõder keha Juhtkiri: Suurte reformide ootus Postimees 1894. aastal Olesja Lagašina: Kuidas rumalus muutub ohuks Kuus asja, mida nõuavad ettevõtjad ja ametiühingud tulevaselt valitsuselt Päeva karikatuur Kultuur Orkester keeldus noore eestlase teosest Eleegiline lugu kustuvast mälust Sport Laskesuusatajate leeris valitseb MMi eel teadmatus Spordi lühiuudised Tehasesõitjatest neljapaat ja katsetamise võimalus Tarbija Riis võib olla rohkem kui lisand Tartu Taimeriiki ootab ees põhjalik ülevaatus Näitus avas aknad ehteloome tagamaadele Titaanid treenisid Itaalias Võimas ja armas kunst Eduard Vilde kostitas sünnipäevalisi Uspenski kiriku lekkiva katuse parandus jätkub Flybe püstitas veebruari uue rekordi Peakokk Andrus Vaht märkab lugusid Viis eralasteaeda tegutsevad kasutusloata Karu lasteaed võitleb väljakolimise vastu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eduard Vilde kostitas sünnipäevalisi

1 min lugemist
FOTO: Kristjan Teedema

Külastajad, kes eile Eduard Vilde lokaali lõunastama läksid, ei saanud kõrvale vaadata prillide ja kaabuga härrasmehest, kes oli koha sisse võtnud ukse lähedal ümmarguse laua taga.

Tellijale Tellijale

 «Aitäh tulemast! Astuge palun edasi! Oi, kui palju ilusaid daame,» lausus ta ühtedele tulijatele. «Aitäh õnnitluste eest! See on mulle suur au! Rõõm, et olete saanud tulla! » noogutas ta tänulikult teistele. Mõnel daamil aitas härra mantli seljast ja mõnel daamil suudles kätt. Tegemist oli menuka Eesti kirjaniku Eduard Vildega, kes sündis eile täpselt 150 aastat tagasi.

Oma sünnipäevakõnes heitis Eduard Vilde sotsidele ette seda, et nad on ta oma käilakujuks võtnud, aga seda, kus on nende kooskäimiskoht, ei tea tema mitte. Ka pahandas Vildet see, et valimiste eel ei olnud kuskilt kuulda, et keegi kiidaks ka köögikatasid ja kulbikeerutajaid. «Ükskõik, kes riiki tahab valitseda, see peab sööma – olgu ta või sotsialist, » märkis kirjanikuhärra elutargalt.

04.03.2015 06.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto