Sisukord
Tartu
Postimees
05.03.2015
Eesti Kaur Kenderi juhtumiga tegelenud prokurör sattus rünnaku alla Male Politseinikutapja Kalda konvoeeriti kodukohta hääletama «Alateadvuse maja» ja «Põhjatäht» Postimees Kinos Maksuamet soovib paremat koostööd ettevõtjatega Miinisadamas avati vahipataljoni uus kasarm Euroopa Liit kutsus Venemaad Eston Kohvrit vabastama Toompeal koristatakse sahtleid Eesti lühiuudised Võimuliidu poole rühitakse SMSi teel ja teese nõudes Riik ostab Rail Balticu jaoks üle 600 kinnistu Kes kuidas riigikokku pääses? Suurima seikleja tiitel läks ümber maailma purjetajale Horoskoop Aasta spordifoto tegi Postimehe fotograaf Liis Treimann Dilbert Martin Helme: kaebame Päevalehe kohtusse Majandus Petetud kliendid ootavad lahendust Reisiks OÜ juhtidel lasub kuriteokahtlus Majanduse lühiuudised Välismaa Donetski kaevandusõnnetuses jäi kümneid kadunuks Võimud andsid vanglamuuseumile surmahoobi Arvamus Edward Lucas: öö Venemaa kohal Taavi Veskimägi: tugev vaim, nõder keha Juhtkiri: Suurte reformide ootus Postimees 1894. aastal Olesja Lagašina: Kuidas rumalus muutub ohuks Kuus asja, mida nõuavad ettevõtjad ja ametiühingud tulevaselt valitsuselt Päeva karikatuur Kultuur Orkester keeldus noore eestlase teosest Eleegiline lugu kustuvast mälust Sport Laskesuusatajate leeris valitseb MMi eel teadmatus Spordi lühiuudised Tehasesõitjatest neljapaat ja katsetamise võimalus Tarbija Riis võib olla rohkem kui lisand Tartu Taimeriiki ootab ees põhjalik ülevaatus Näitus avas aknad ehteloome tagamaadele Titaanid treenisid Itaalias Võimas ja armas kunst Eduard Vilde kostitas sünnipäevalisi Uspenski kiriku lekkiva katuse parandus jätkub Flybe püstitas veebruari uue rekordi Peakokk Andrus Vaht märkab lugusid Viis eralasteaeda tegutsevad kasutusloata Karu lasteaed võitleb väljakolimise vastu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võimas ja armas kunst

2 min lugemist
Maria Generalova näitusel «Päikesevalgus » on teiste maalide hulgas «Kahele» (vasakul) ja «Uni». FOTO: Margus Ansu

Ma ei saagi aru, mis Maria Generalova, avalikkusele tundmatu noore naise kunstis mind kõige enam haarab. Võib-olla see, et maalikunsti ühe raskeima žanri figuraalkompositsiooni puhul on ette võetud keerulised teemad, mis on aga lahendatud väga leidlikult ja mõnel puhul ootamatult lihtsalt.

Tellijale Tellijale

 Näiteks «Mäekallakul» libiseb ronijal alla kombinesoon, mitte tema ise, ning maal «Kahele » kujutab üht dünaamilist inimrühma ja paneb uurima, kui mitu paari on kujutatud, kui palju on käsi ja õlgu. Huvitav! Maal «Uni» aitab meil kõige paremini süveneda autori koloriidikäsitlusse: maas lamav mees näeb unes iseennast, kes hõljub tema enda kohal.

Ilmsi olev tegelane on fotolikult mustvalge ja unes olev värviline. Väga põnev lähenemine reaalsusele ja illusoorsusele. Me elame Generalova näitusel Tartu kunstimajas kaasa maaliprotsessile, kus maal on joonistusega kokku sulanud sellisel viisil, mida ma eesti kunstis näinud ei ole.

04.03.2015 06.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto