N, 30.11.2023

Euroopa Liit kutsus Venemaad Eston Kohvrit vabastama

Tiina Kaukvere
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Venemaal vangis hoitav Eesti kaitsepolitei ametnik Eston Kohver.
Venemaal vangis hoitav Eesti kaitsepolitei ametnik Eston Kohver. Foto: Internet

Euroopa Liit kutsus eile Venemaad üles Eston Kohvrit viivitamatult vabastama. Täna on Kohvri juhtum arutluse all rahvusvahelistes organisatsioonides: ÜRO Inimõiguste Nõukogus ja OSCEs.

«Oleme tõstatanud Eston Kohvri ebaseadusliku kinnihoidmise teema nii rahvusvahelisel tasandil kui oma kahepoolsetes suhetes ja hoiame seda rahvusvahelises päevakorras seni, kuni Eston Kohver on vabastatud ja jõudnud tagasi koju oma pere juurde. Ka meie partnerid nõuavad Venemaalt Eston Kohvri viivitamatut vabastamist ja Eestisse tagasipöördumist nii rahvusvahelistes organisatsioonides kui ka kahepoolsetel kohtumistel Venemaa Föderatsiooni esindajatega,» kinnitas välisminister Keit Pentus-Rosimannus.

Eesti konsul on vangistatud Eston Kohvriga kohtunud kolmeteistkümnel korral. Viimati kohtus konsul temaga eile. Konsul edastas sõnumeid lähedastelt ning kinnitas Kohvrile, et tema juhtumiga tegeletakse kõigil tasanditel. Järgmine kohtumine konsuliga on plaanis kahe nädala pärast, kuna sagedamini Vene pool kohtumisi ei võimalda.

Facebook
Comments
Tagasi üles