Sisukord
Tänane leht
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (19) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada (1) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (16) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aja auk. Hollywoodi paabel

2 min lugemist
Charles Manson- Lie: The Love and Terror Cult FOTO: Kuvatõmmis

Tegin mõned päevad tagasi intervjuu briti kunstniku Jeremy Delleriga, mis ilmub järgmise nädala AKs. Rääkisime ka koomik Benny Hillist. Deller ütles, et Benny Hillist pole praegu Suurbritannias soovitatav rääkida, kuna 70ndatega seonduvast meelelahutustööstusest pole soovitatav rääkida. Viimased ajad on sellele ajale karme varje visanud, eelkõige pärast «Top of the Popsi»pikaajalise saatejuhi Jimmy Savile’i võigaste seksuaalkuritegude avalikuks tulemist. Aga neid juhtumeid on veel ja tuleb Delleri sõnul juurde. 70ndate briti meelelahutustööstus on praegu «pimekoht».

Tellijale

Üks meelelahutustööstuse enim räägitud, mütologiseeritud ja kultustatud «pimekoht» on Charles Manson. 1970. aasta 6. märtsil ilmus Mansoni seni ainsaks jäänud plaat «Lie: the Love and Terror Cult». Selle plaadi ümbris kujutab endast ajakirja Life šrifti, millelt «f» oli küljest kukkunud. Omal perverssel moel on see isegi hea plaat, selline kergete beachboysi mõjutustega americana-uks paranoilisse, haigesse, obsessiivsesse, manipuleerivasse ja mürgitatud mõistusesse. Seda plaati ümbritseb «halb energia», millest on inspiratsiooni ammutanud sellised gigandid nagu Axl Rose või Marilyn Manson.

Manson jõudis LAsse flower power’i kõrgajal 1967, olles poole oma elust erinevates Ameerika paikades vangis istunud. Hipiaega sisenes ta saientoloogia põhjal sepistatud omafilosoofiaga, sellest ja tema karismast piisas, et leida järgijaid ajal, mil taheti järgida. Moodustus Manson Family, mis tõmbas eriti ligi noori naisi ja mille guru Manson oli. Hipiajastu sai kiiresti otsa ja selle üks tagajärgi oli fenomen, mille puhul Mansonigi puhul tihti räägitakse ja mida tuntakse nime all «happefašism». Rohke LSD tarbimine oli üsna palju inimesi pannud kuidagi kummalisse ja kaootilisse seisu. Seisu, mis ootas tugeva juhi tulekut. Manson oli üks neist tüüpidest, kes kuidagi maailmasse võõrsile sattunud tüüpe enda juurde tõmbas ja nende ajudes siis imelikke mänge mängima hakkas. Mänge, mis viisid mõrvadeni.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto