Ladõnskaja vaidlustab hääletustulemuse

Viktoria Ladõnskaja FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Ülinapilt riigikogu uuest koosseisust välja jäänud Viktoria Ladõnskaja (33, pildil) teatas eile, et vaidlustab hääletustulemuse.

«Just praegu vaatan oma dokumenti üle ja tänase (eilse – toim) tööpäeva lõpuks pean selle [protesti] esitama,» lausus Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluv poliitik.

Tallinnas kesklinnas, Lasnamäel ja Pirital kandideerinud Ladõnskajale said saatuslikuks kaks valimissedelit. Ühel juhul oli kandidaadinumbrit parandatud. Seadus ei luba sedelil parandusi teha. Teisel sedelil, millega oli Ladõnskajale hääl antud, puudus üks tempel.

Ladõnskajal on protestiks mitu põhjust. Näiteks soovib ta teada, kuidas on võimalik, et hääletuskasti sattus kinnitava pitsatita sedel. «See ei ole valija või minu viga, vaid komisjoni esindaja viga. Miks mina või minu valija peaks sellepärast kannatama?» küsis ta.

Teise rikutud sedeli puhul arvab Ladõnskaja, et kandidaadinumber oli parandatud arusaadavalt. «Valija tahe on selgesti loetav,» märkis ta.

Ka soovib Ladõnskaja nii enda kui ka Sven Sesteri häälte korduvat lugemist. «Tuleb lugeda üle nii minu kui Sveni saak, et selgitada, mis on see lõplik number. See ei ole Sveni- või IRLi-vastane kampaania. Ma tahan, et mul oleks oma valijale võimalik selgitada, et tõepoolest kõik on klaar ja ongi selline saatuse viga,» ütles Ladõnskaja.

Esialgu oli valimiskomisjoni veebilehel info, et Ladõnskaja sai 1395 häält ja pääses riigikokku. Pärast häälte teistkordset ülelugemist tunnistati kaks sedelit kehtetuks ning Ladõnskaja asemel sai riigikokku Sester, kellel on nüüd üks hääl rohkem ehk 1394 häält.

Seotud lood
    06.03.2015 09.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto