Oravad pöördusid Kõlvarti asjus kaposse

Mihhail Kõlvart FOTO: Liis Treimann

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon pöördus kaitsepolitseiameti poole, et saada õiguslik hinnang olukorrale, kus Tallinna linn maksab toetust abilinnapea Mihhail Kõlvartile (pildil) treeneritöö eest. Samuti selleks, et saada selgust, kas antud juhul on tegutsetud korrektselt või võib tegemist olla korruptsioonijuhtumiga.

«Noorte sportlaste premeerimine on sihtotstarbelise lepinguga noortele sportlastele toetuse eraldamine ning toetust on lubatud kasutada ainult võistlustel osalemiseks, spordiinventari ja varustuse soetamiseks ning meditsiinikulutusteks. Rõhutan, et raha laekub spordiklubile, mitte sportlastele ega treenerile nagu meedias väidati,» selgitas Kõlvart.

Abilinnapea lisas Tallinna pressiteenistuse vahendusel, et kulutuste kohta tuleb esitada detailne aruanne koos kulu- ja maksedokumentidega ning toetuse andmise eesmärgiks on tunnustada ja premeerida parimaid Tallinna 15–23-aastaseid noorsportlasi, kes on saavutanud silmapaistvaid tulemusi tiitlivõistlustel või teistel suurtel rahvusvahelistel üritustel.

Eelmisel aastal premeeriti 27 noorsportlast ja üht meeskonda. Kogusumma oli 14 550 eurot, toetusi eraldati suuruses 200–1500 eurot. Muuhulgas eraldati taekwondokatele Vladislav Žarovile eraldati 500 eurot ja Nikita Tšistjakovile 300 eurot.

Kõlvart tunnistas, et on küll Žarovi ja Tšistjakovi treener, kuid nende valimine parimaks Tallinna sportlaseks ja premeerimiseks põhines tema sõnul vaid nende sportlikel saavutustel.

Seotud lood
    06.03.2015 09.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto