Sisukord
Eesti
Postimees
14.03.2015
Eesti Kadunud asjade maa asukad ihkavad koju Dilbert Vähem ametnikke ja bürokraatiat Tagakülg Raag tegi reipa propagandafilmi Botaanikaaias õitsevad orhideed Lapsed selles loos vajavad tähelepanu ja abi Mälumäng Maakohus: kuriteo tunnused puuduvad Prokuratuur seisab kannatanu eest 1403esikas 1393 Tüdrukust sai teist korda ohver Horoskoop Eesti lühiuudised Male Lapsed kogusid kaks tonni teeküünlaaluseid Majandus Majanduse lühiuudised Kuuldeseadmete tootja plaanib palgata 150 inimest Välismaa Peru kuldvasikas Kuhu jäi Putin? Välismaa lühiuudised 210 000 surma ja ei mingit rahu Assad hoiab endiselt võimust kinni Arvamus Kuhu jäi Putin? Peru kuldvasikas Daniel Coll: oh, ütle, Eesti, ütle, mis on küll juhtunud su teedega! Äpardusest õppija Eesti kirjutas e-etteütlust Juhtkiri: võimuliitu ei paista, punnseisu samuti mitte Postimees 1923. aastal Marti Aavik: kes sponsoreeris Eesti kooli? 1393 Peeter Langovitsi tagasivaade: oleme sinuga, Leedu! Päeva karikatuur Kultuur Aja auk. Kurikuulus suur Varjude vahel Meisterlik klišee Irooniast eneseirooniaks Folgi kuulsusrikkad päevad Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vehkleja»? Nädala plaat. Aeg kindad varna riputada Luulehetk – hetk luules Sport Spordi lühiuudised Äpardusest õppija Hokiskandaal võttis ootamatu pöörde Vormelijant Austraalias jätkub Poks taas tegijate sekka Massist eristuv ja raske aasta üle elanud vanameister Tarbija Kadunud asjade maa asukad ihkavad koju Karjäärinõu kulub ära igas eas inimesele Suurperele pakuti korterit Poodi jäetud asjadele tullakse harva järele Peep Vain: õpi ennast tundma AK Irooniast eneseirooniaks Varjude vahel Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vehkleja»? Folgi kuulsusrikkad päevad Peeter Langovitsi tagasivaade: oleme sinuga, Leedu! Nädala plaat. Aeg kindad varna riputada Kodanik puhkab vabariigist Maitsvad lõunad USA saatkonnas Viimane veerg Mati ja Volli seiklused Tunne Kelam: kodanik kui riigi kandja Arter Horoskoop Selgeltnägijad ja mõrvamüsteeriumid Skeptik ja haldjad Kooli tahaks, Eesti kooli! Eesti keele õpetajal Brüsselis tööd jagub Brandon Bays aitab tungida enda sisemusse Marco Tasane: tavaliselt olen ma üllatus Margit Härma: oma saba taga ajades Halli Dublini varjundid Õhtusöök prantslaste stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti keele õpetajal Brüsselis tööd jagub

3 min lugemist
Koolmeister Euroopa südames: Brüsselis eesti keelt õpetava Katri Kuusi kinnitusel on Belgiasse kolinud vanemad huvitatud, et laste eesti keele oskus säiliks. FOTO: Sander Ilvest

Belgiasse kolinud eestlased peavad emakeeleoskust oluliseks ning tänu sellele pole õpetaja Katri Kuusil tööpuudust karta – ta annab tunde kahes sealses Euroopa koolis ja lisaks eratunde eesti lastele.

Tellijale

Brüsseli Euroopa koolis kuuendale klassile eesti keelt õpetava Katri Kuusi sõnul mõjutab laste eesti keele oskust see, kas nad on pärit kakskeelsest või ainult eestlaste perest. Lapsed õpivad emakeelt iga päev ühe tunni jagu ja samade materjalide järgi nagu nende eakaaslased kodumaal. «Kas ühest tunnist päevas piisab, sõltub sellest, kui kaua on pere siin elanud,» tõdes Kuus. «Võib-olla ei tea lapsed kõiki slängisõnu ja ei pruugi suvel Eestis sõpradega kokku saades igast asjast aru saada, aga grammatikas on nad samal tasemel.»

Kuus tunnistas, et nii mõnedki Eesti õpikute tekstid on tema õpilastele keerulised. «Keeleõpikus on hästi palju meediatekste, siinsed lapsed alati ei tea või ei taju tausta, aga võib-olla on Eestis elavate lastega sama lugu,» arutles õpetaja.

13.03.2015 16.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto