K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vene valitsus saatis piirilepete eelnõu ratifitseerimisele

BNS
Vene valitsus saatis piirilepete eelnõu ratifitseerimisele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Venemaa valitsus läkitas Eesti-Vene piirilepete eelnõu eile president Vladimir Putinile, kes peab esitama selle parlamendile ratifitseerimiseks.

Eelnõu puudutab Eesti-Vene maismaa- ja merepiiri leppeid, mis määravad muuhulgas kindlaks piiri kulgemise ka Narva ja Soome lahes.

Eesti eelmine välisminister Urmas Paet ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov allkirjastasid Eesti-Vene riigipiiri ning Narva ja Soome lahe merealade piiritlemise lepingu Moskvas 18. veebruaril 2014

Riigikogus läbis Eesti ja Venemaa vahelise riigipiiri lepingute ratifitseerimise eelnõu esimese lugemise möödunud aasta aprilli keskel, selle edasisel menetlemisel jälgib Eesti Venemaa-poolset ratifitseerimise käiku ja kiirust. Riigikogus tuleb ratifitseerimise eelnõu lõpphääletus alles siis, kui Venemaa parlament on jõudnud sama kaugele.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse (Reformierakond) sõnul on see vajalik samm, et piirilepingute ratifitseerimine edasi liiguks, edastas välisministeeriumi pressiesindaja. Ta märkis, et piirilepingute ratifitseerimiseks on siiski ees veel mitmeetapiline protsess, mille lõpuleviimine eeldab reaalseid otsuseid.

Pentus-Rosimannuse sõnul on piirilepingute ratifitseerimisega edasiminek ja nende jõustamine mõlema lepinguosalise huvides.

Eesti poolt piirilepped allkirjastanud endise välisministri Urmas Paeti (Reformierakond) sõnul on otsus saata need Venemaa parlamenti ratifitseerimiseks oluline otsus.

«Lepete jõustumine on samm Eesti julgeoleku tugevdamiseks, sest mida vähem meil on Venemaaga suuri lahtisi küsimusi, seda parem. Riigipiiri küsimus on selgelt selline teema. Loodetavasti ei kesta Vene parlamendis ratifitseerimisprotsess kaua,» märkis nüüdne europarlamendi liige.

Märksõnad
Tagasi üles