Sisukord
Eesti
Tänane leht
12.03.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti ja USA alustavad seni suurima õhuväeõppusega Sõnameistrite kirglikud kõnelused Stenbockis jätkuvad Ladõnskaja: tänane tulemus ei rõõmusta mind Poliitikud ei rutta valimiskomisjoni hukka mõistma Uuring: poed purjus inimestel napsi ostmist ei takista Kui lihtne on purjus kliendil alkoholi osta? Viktoria Ladõnskaja tunnistas nukralt võitu Seadus käsib purjus inimese alkoholita jätta Majandus Kohtud said õiguse määrata talumistasusid Majanduse lühiuudised Eesti majandus kasvas mullu 2,1 protsenti Rahvas võtab panganduse üle Välismaa Petukirjade uus laine: «Aga ta on ju sõdur ja nii üksi!» Sadu aastaid lihvitud petuskeem Välismaa lühiuudised Kuidas tunda ära kirjapettur? Arvamus Le Vallikivi: kõik perearstid on rumalad? Aga minu perearst... Lugeja kiri: Eestist, Eesti Kongressi tähtpäeval Juhtkiri: põnev rebimine poliitika «suusastaadionil» Lugeja kiri: Pärast kaklust... Postimees 1931. aastal: kolm nädalat õõtsuval jääpangal Allan Nõmmik: Kuidas Estonian Air oleks võinud rikkaks saada Jaanus Piirsalu: Putini avameelsus Krimmi kohta Päeva karikatuur Henn Põlluaas: Alusetu nõiajaht EKRE ümber Kultuur Vehkleja sees on suur hing Vaata filmi! «Kirsitubakas» Postimees Kinos «Mis sa oled maalinud – see räägib enda eest»* Sport Eestlannad tavadistantsil säravaid esitusi ei pakkunud Spordi lühiuudised Talvine üleminekuralli rõõmustas koondist Kullamäe: tegime Ventspilsi vastu hooaja kõige kehvema mängu Tiitlikaitsja ohtlik mäng tulega Tarbija Taimi tuleb kevadega vähehaaval harjutada Hobiaednikul kiired päevad juba käes Tartu Taksojuht teeb aega parajaks internetis Autos istub varrastega naine nokitsedes omaette nagu orav Jõgeva vald pani müüki vallamaja Uut Ihaste silda ületas tipptunnil 672 sõidukit Karm ülevaade: Tartumaal suurenes liikluses hukkunute hulk Taskusse tuleb juurde mitu söögikohta Favete linguis? Fovete linguas!* Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna on sünniaastapäev Tallinna esimesel ülemlinnapeal. Vastav nimetus anti linnapeale 1938. aasta linnaseadusega. Kes ta oli?

2. Seda tänuavalduseks peetavat fraasi kuuleb sageli, kuid tavaliselt sõnakõlksuks see jääbki. Fraasist tulenema pidavat tegevust tavaliselt ei järgne. Eesti luuleajaloost on teada sama nime kandev üheksasalmiline ballaad, mis nägi ilmavalgust 1906. aastal tsensuuri poolt veidi lühemaks kohitsetuna. Luuletus on rohkem tuntud oma esimese värsirea järgi. Mis luuletus?

3. Mis linnade vahel toimus 1894. aasta juulis maailma esimene autovõidusõit?

4. 2013. aasta juunis valis Eesti rahvusülikool – Tartu Ülikool – endale maskoti. Finaali jõudis neli maskotikandidaati. Kuningas Gustav, Teadusrott Jaak ja Vaim Aju koos oma lemmiklooma Raampsiga ei osutunud valituks. Kes valiti maskotiks?

5. Külma sõja ajal tegutsesid juhtriikide armeedes mitmed eriüksused. Ameerika Ühendriikides oli üheks selliseks näiteks Star Gates (Täheväravad), venelastel selle analoog kombekohase nimega «Väeosa 10003». Väidetavalt loobuti viimastest 1990. aastatel. Mis üksused need olid?

------

Vastused:

1. Kindralmajor Jaan Soots. Ülemlinnapea tiitlit kandis ka tema järglane Aleksander Tõnisson, samuti kindralmajor, ning lühikest aega ka Saksa okupatsiooni aegne meer Artur Terras.

2. «Müts maha» («Mats alati on tubli mees ...»), autor Ado Reinvald.

3. Pariisi ja Roueni vahel. 127 kilomeetri pikkusel distantsil oli võitja keskmiseks kiiruseks 18,52 km/h.

4. Sammas Paul, autor Hendrik Roland Helm.

5. Nõidade-ekstrasensside üksused. Kuulsaim sõdalane oli Vanga.

Seotud lood
    11.03.2015 13.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto