Sisukord
Eesti
Postimees
13.03.2015
Eesti Palju õnne Nädal kärarikkas kõnelusteklassis koos Pliiatsitega Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Mees, kes elas mitu elu Tagakülg Vägistamises süüdistatud jäid õigeks Alkoholitootjad lobivad nelikliitu Järelehüüded ja meenutused Eesti lühiuudised Prokuratuur on kohtule esitanud kõik tõendid Ei saa süüd eeldada Eino Baskini aegrida Majandus Majanduse lühiuudised Maris Lauri: suuri muutusi maksusüsteemis ei tule Euro nõrgeneb tippkiirusel Välismaa Suri koomilise fantaasiakirjanduse legend Terry Pratchett Mõrva uurimine tekitab küsimusi Putinit pole avalikkuse ees nähtud 6. märtsist Arvamus Heiki Sibul: ametnikueetika kodust kaasa? Postimees 1900. aastal Lugejate kirjad Alger Tammiste: Maksusüsteem vajab uuendusi Mari Öö Sarv: Kodaniku-mis-asi? ehk «Keegi peaks midagi tegema!» Kõva sõna Päeva karikatuur Juhtkiri: kohus teeb, mis kohtu kohus Aarne Seppel: e-valimine kohustuslikuks Kultuur Mees, kes elas mitu elu Sport Lessing sai MMil 15. koha Vormel-1 hooaeg saab avalöögi: hõbenooled, riskijad ja imepoiss Spordi lühiuudised Jonnipunnide valus tõehetk Tarbija Istanbul – paljude nägudega maailmalinn Tartu Visa karateka läheb medalit jahtima Kontsert lilledeta tuhande lille sees Tänavatel käib kevadpuhastus Finnair hakkab Helsingisse lendama iga päev Raamat laseb piiluda arhiividesse Maailmafilm viib vaatajad laia ilma Pits ja Pokaal reageerib kiiresti Leetrid on laste ohtlikeim lööbehaigus Anneli Heinmaa: õpilastele tuleb tänapäeval rääkida, miks ilukirjandus on kasulik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saab 75-aastaseks kahekordne Eesti meister võrkpallis, kelle üks vanaemadest oli Tallinna mererannas asuva Amandus Adamsoni kuulsa «Russalka» modelliks. Mitmekülgne mees oli esimene poliitik taasiseseisvunud Eestis, kelle kohta vabariigi ülemkohus tegi ametliku otsuse, et ta pole olnud KGB agent. Kellest on jutt?

2. Olümpiamänge on seni võõrustanud 22 riiki ja 43 linna. Olümpiamängude korraldajalinnad valib Rahvusvaheline Olümpiakomitee välja kahes etapis kahe aastaga. Teises etapis saavad mängude soovijad kandidaatlinna staatuse. Ja kandidaatlinnu, kes pole mänge saanud, on üle 60. Milline linn on kandideerinud enim kordi, kuid pole veel korraldajaõigust saanud?

3. Ühiskondliku leppe teooria rajaja Thomas Hobbes väidab oma peateoses, et riik on inimühiskonnale parim eksisteerimisvorm, kuna ilma selleta valitseks loodusseisund, mis tähendaks «kõikide sõda kõigi vastu». Hobbes peab inimest iseloomult egoistlikuks ja kui miski inimese tegevust ei piiraks, püüaks too vaid enese soove ja vajadusi rahuldada, teiste peale mõtlemata. Mis on teose pealkiri? See ühtib ühe kuulsa filmi pealkirjaga.

4. Tuntuimad leedu rahvusroad on cepelinai ehk didžkukuliai ja vėdarai. Mis on nende toitude põhikomponendiks?

5. Millise asula piiril asuvasse Kukeranda oli püstitatud «Viimse reliikvia» filmimiseks Pirita kloostri makett?

-----

Vastused:

1. Tiit Made.

2. Detroit on kandideerinud suvemängudeks kaheksa korda.

3. «Leviaatan» («Leviathan», 1651)

4. Kartul.

5. Virtsu.

Seotud lood
    12.03.2015 14.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto