Kiiruisutamine püsib uisuliidus vaeslapse rollis

Saskia Alusalu. FOTO: SCANPIX

«Pidevalt mõtlen sellele, kuidas leida õpilastele võimalusi normaalselt treenida ja areneda. Läinud ööl ei saanud und enne kella kolme… pea on pulki täis,» rääkis Eesti kiiruisutamise hing, Adaveres treeneritööd tegev Väino Treiman. 62-aastase mehe mure on suur, sest üha paremaid tulemusi näitavad õpilased vajavad edasiseks arenguks ka rohkem raha. Raha, mida pole kusagilt võtta.

Tellijale Tellijale

Treimani treeningugrupist on sirgunud Eesti tänavuse talve parim sportlane, kiiruisutamise MMil grupisõidus 10. koha saanud Saskia Alusalu. Suuri tegusid ootab treener ka alles 17-aastaselt Marten Liivilt, kes täitis tänavu koguni kahel alal täiskasvanute MK-sarja pääsemise normatiivi. Näiteks Alusalu polnud selles vanuses veel nii kõrgele tasemele küündinud.

«Meie spordisüsteemi juures tähendavad paremad tulemused justkui karistust,» nentis Treiman ja viskas kopsaka kivi alaliidu kapsaaeda. Eesti Uisuliit olevat ilmselgelt iluuisutamise poole kaldu. «Nad ei taha, et me üldse olemas oleme. Kui Alusalu läks mõned aastad tagasi treenima Inzelli akadeemiasse, öeldi alaliidust, et kui ise raha leiate, siis minge!»

10.03.2015 12.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto