Sisukord
Tervis
Postimees
12.03.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti ja USA alustavad seni suurima õhuväeõppusega Sõnameistrite kirglikud kõnelused Stenbockis jätkuvad Ladõnskaja: tänane tulemus ei rõõmusta mind Poliitikud ei rutta valimiskomisjoni hukka mõistma Uuring: poed purjus inimestel napsi ostmist ei takista Kui lihtne on purjus kliendil alkoholi osta? Viktoria Ladõnskaja tunnistas nukralt võitu Seadus käsib purjus inimese alkoholita jätta Majandus Kohtud said õiguse määrata talumistasusid Majanduse lühiuudised Eesti majandus kasvas mullu 2,1 protsenti Rahvas võtab panganduse üle Välismaa Petukirjade uus laine: «Aga ta on ju sõdur ja nii üksi!» Sadu aastaid lihvitud petuskeem Välismaa lühiuudised Kuidas tunda ära kirjapettur? Arvamus Le Vallikivi: kõik perearstid on rumalad? Aga minu perearst... Lugeja kiri: Eestist, Eesti Kongressi tähtpäeval Juhtkiri: põnev rebimine poliitika «suusastaadionil» Lugeja kiri: Pärast kaklust... Postimees 1931. aastal: kolm nädalat õõtsuval jääpangal Allan Nõmmik: Kuidas Estonian Air oleks võinud rikkaks saada Jaanus Piirsalu: Putini avameelsus Krimmi kohta Päeva karikatuur Henn Põlluaas: Alusetu nõiajaht EKRE ümber Kultuur Vehkleja sees on suur hing Vaata filmi! «Kirsitubakas» Postimees Kinos «Mis sa oled maalinud – see räägib enda eest»* Sport Eestlannad tavadistantsil säravaid esitusi ei pakkunud Spordi lühiuudised Talvine üleminekuralli rõõmustas koondist Kullamäe: tegime Ventspilsi vastu hooaja kõige kehvema mängu Tiitlikaitsja ohtlik mäng tulega Tarbija Taimi tuleb kevadega vähehaaval harjutada Hobiaednikul kiired päevad juba käes Tartu Taksojuht teeb aega parajaks internetis Autos istub varrastega naine nokitsedes omaette nagu orav Jõgeva vald pani müüki vallamaja Uut Ihaste silda ületas tipptunnil 672 sõidukit Karm ülevaade: Tartumaal suurenes liikluses hukkunute hulk Taskusse tuleb juurde mitu söögikohta Favete linguis? Fovete linguas!* Meelelahutus Koomiks Sudoku

Seadus käsib purjus inimese alkoholita jätta

3 min lugemist
FOTO: SCANPIX

Mullu avalikus kohas alkoholi joomise lubamise üle vaieldes jäi enamikul märkamata pisikene seadusemuudatus, mis keelab joobetunnustega inimesele napsi müümise. Tüütu norimisena näiv muudatus võib tegelikult päästa nii mõnegi inimelu.

Tellijale Tellijale

Kui üldiselt eeldatakse, et inimene teab ja saab aru, mida ta teeb, siis vägijooki pruukides saabub ühel hetkel piir, kus alkoholi mõjul väheneb enesekontroll oluliselt ja inimene ise ei taju enam ümbritsevat ega oma seisundit adekvaatselt. Sealhulgas ei pruugi ta mõista, et ta joove on juba selline, et enda ohutuse ja tervena kojujõudmise huvides oleks mõistlik mitte enam edasi juua.

«Seepärast ongi seadusega alkoholimüüjatele pandud kohustus oma klientide ohutuse kaitseks mitte müüa alkoholi edasi neile, kes väliste tunnuste alusel on juba joobes ja pole ise enam päris adekvaatsed otsuseid vastu võtma. Ehk alkoholimüüjal ei ole vaid õigus alkoholi müüa, vaid ka vastutus oma kliendi ees ja kohustus juba joobes inimesele müük lõpetada,» selgitas Tervise Arengu Instituudi juht Maris Jesse.

11.03.2015 13.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto