Sisukord
Kultuur
Postimees
12.03.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti ja USA alustavad seni suurima õhuväeõppusega Sõnameistrite kirglikud kõnelused Stenbockis jätkuvad Ladõnskaja: tänane tulemus ei rõõmusta mind Poliitikud ei rutta valimiskomisjoni hukka mõistma Uuring: poed purjus inimestel napsi ostmist ei takista Kui lihtne on purjus kliendil alkoholi osta? Viktoria Ladõnskaja tunnistas nukralt võitu Seadus käsib purjus inimese alkoholita jätta Majandus Kohtud said õiguse määrata talumistasusid Majanduse lühiuudised Eesti majandus kasvas mullu 2,1 protsenti Rahvas võtab panganduse üle Välismaa Petukirjade uus laine: «Aga ta on ju sõdur ja nii üksi!» Sadu aastaid lihvitud petuskeem Välismaa lühiuudised Kuidas tunda ära kirjapettur? Arvamus Le Vallikivi: kõik perearstid on rumalad? Aga minu perearst... Lugeja kiri: Eestist, Eesti Kongressi tähtpäeval Juhtkiri: põnev rebimine poliitika «suusastaadionil» Lugeja kiri: Pärast kaklust... Postimees 1931. aastal: kolm nädalat õõtsuval jääpangal Allan Nõmmik: Kuidas Estonian Air oleks võinud rikkaks saada Jaanus Piirsalu: Putini avameelsus Krimmi kohta Päeva karikatuur Henn Põlluaas: Alusetu nõiajaht EKRE ümber Kultuur Vehkleja sees on suur hing Vaata filmi! «Kirsitubakas» Postimees Kinos «Mis sa oled maalinud – see räägib enda eest»* Sport Eestlannad tavadistantsil säravaid esitusi ei pakkunud Spordi lühiuudised Talvine üleminekuralli rõõmustas koondist Kullamäe: tegime Ventspilsi vastu hooaja kõige kehvema mängu Tiitlikaitsja ohtlik mäng tulega Tarbija Taimi tuleb kevadega vähehaaval harjutada Hobiaednikul kiired päevad juba käes Tartu Taksojuht teeb aega parajaks internetis Autos istub varrastega naine nokitsedes omaette nagu orav Jõgeva vald pani müüki vallamaja Uut Ihaste silda ületas tipptunnil 672 sõidukit Karm ülevaade: Tartumaal suurenes liikluses hukkunute hulk Taskusse tuleb juurde mitu söögikohta Favete linguis? Fovete linguas!* Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vaata filmi! «Kirsitubakas» Postimees Kinos

1 min lugemist
Kirsitubakas FOTO: Kaader filmist

Katrin ja Andres Maimiku mängufilmi «Kirsitubakas» näeb Postimehe Kinos kuni 15. märtsi südaööni aadressil kino.postimees.ee.

Üks ütleb, et see on naiivne. Teine, et soe ja inimlik. Mõlemal – ja üldse kõigil, kes midagi selle kohta arvavad – on õigus.

Kas pole siis esimene armastuski selline, et segiläbi on koos kõik registrid, piinlikkuseni välja? Kas lõõmavalt suurte ja pimestavate tunnete asemel ei võta sageli maad hoopis kohmetus ja ebamugavus? Kas olukorra dramaatilisus ei või samal ajal olla veidi naljakaski?

«Kirsitubakas» uitab žanriliselt korraga draama ja komöödia vahel, jättes käsitlusviisilt küll mõnevõrra kerge, kuid mitte kergemeelse mulje. Selles on tavalise noore inimese sissepoole pööratud, kuid vahetut, värskena mõjuvat tundesiirust, mille puhul sõnad ei väljenda kaugeltki kõike, mida öelda tahetakse.

Kolleeg Helmut Jänes on nimetanud seda tabavalt rabaromansiks, ja tõesti: raba, Eesti loodus pole filmis vähem tähtis kui esimene armastus, on sama süütu, ilus ja romantiline. Kui eksootiline, see eesti film, nagu ütles üks kaugeltnurga filmikriitik. Mine võta kinni, mida ta sellega nüüd mõtles.

Postimehe tellijad saavad Postimees Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega.

+ Postimehe Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
11.03.2015 13.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto