Sisukord
Tarbija
Tänane leht
13.03.2015
Eesti Palju õnne Nädal kärarikkas kõnelusteklassis koos Pliiatsitega Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Mees, kes elas mitu elu Tagakülg Vägistamises süüdistatud jäid õigeks Alkoholitootjad lobivad nelikliitu Järelehüüded ja meenutused Eesti lühiuudised Prokuratuur on kohtule esitanud kõik tõendid Ei saa süüd eeldada Eino Baskini aegrida Majandus Majanduse lühiuudised Maris Lauri: suuri muutusi maksusüsteemis ei tule Euro nõrgeneb tippkiirusel Välismaa Suri koomilise fantaasiakirjanduse legend Terry Pratchett Mõrva uurimine tekitab küsimusi Putinit pole avalikkuse ees nähtud 6. märtsist Arvamus Heiki Sibul: ametnikueetika kodust kaasa? Postimees 1900. aastal Lugejate kirjad Alger Tammiste: Maksusüsteem vajab uuendusi Mari Öö Sarv: Kodaniku-mis-asi? ehk «Keegi peaks midagi tegema!» Kõva sõna Päeva karikatuur Juhtkiri: kohus teeb, mis kohtu kohus Aarne Seppel: e-valimine kohustuslikuks Kultuur Mees, kes elas mitu elu Sport Lessing sai MMil 15. koha Vormel-1 hooaeg saab avalöögi: hõbenooled, riskijad ja imepoiss Spordi lühiuudised Jonnipunnide valus tõehetk Tarbija Istanbul – paljude nägudega maailmalinn Tartu Visa karateka läheb medalit jahtima Kontsert lilledeta tuhande lille sees Tänavatel käib kevadpuhastus Finnair hakkab Helsingisse lendama iga päev Raamat laseb piiluda arhiividesse Maailmafilm viib vaatajad laia ilma Pits ja Pokaal reageerib kiiresti Leetrid on laste ohtlikeim lööbehaigus Anneli Heinmaa: õpilastele tuleb tänapäeval rääkida, miks ilukirjandus on kasulik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Istanbul – paljude nägudega maailmalinn

4 min lugemist
Hagia Sophia katedraal on üks populaarsemaid turismiobjekte Istanbulis. FOTO: Erakogu.

Ajaloolisi ja religioosseid vaatamisväärsusi täis Istanbul on eripalgeline linn, mis pakub avastamisrõõmu ka paljunäinud reisisellile.

Tellijale Tellijale

Paaripäevase ringsõidu (ehkki vaja läheks vähemalt nädalat!) käigus näen selles suures kirjus linnas pisikesi vürtsi- ja kalaturge, moodsaid pilvelõhkujaid, idamaiseid kõrgeid kupleid ja teravaid minarette, vägevaid sildu ja laevukesi täis merd, mis linna sisuliselt kolmeks jagab. Külastuse tipuks on vilgas turg, suur basaar, mis jätab kahtlemata kustumatu mulje neile, kes ei ole varem lähisidaliku kauplemisstiiliga kokku puutunud. Enne tasuks vähemasti ära õppida «İstanbul’a hoşgeldiniz!» ehk «Tere tulemast Istanbuli!», millele kohalikud sooja naeratusega vastavad.

12.03.2015 14.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto