P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jaanus Piirsalu: Putini avameelsus Krimmi kohta

, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaanus Piirsalu
Jaanus Piirsalu Foto: Peeter Langovits / Postimees

Järgmisel esmaspäeval möödub aasta, kui Krimmi elanikud «viisakate inimeste» kaitse all hääletasid referendumil Venemaaga ühinemise poolt. Mida rohkem aega sellest möödub, seda avameelsemalt Venemaa president Putin tunnistab, kuidas see kõik oli organiseeritud.

Mäletatavasti oli Kremli aastatagune versioon lühidalt selline: Kiievis tuli revolutsiooni tulemusena võimule «fašistlik hunta», kes kavatses korraldada Krimmis verise arveteõiendamise venekeelse elanikkonnaga, sellest pääsemiseks moodustasid Krimmi elanikud ise omakaitsesalgad, kutsusid Moskvat appi ning viisid läbi referendumi ühinemiseks Venemaaga.

Kreml eitas algul igasugust seotust tehnika viimase sõna järgi relvastatud ja ilma eraldusmärkideta «roheliste mehikeste» salkadega. Alles aasta lõpus tunnistas Putin, et jah, oli küll tegemist Vene eriüksuslastega.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tagasi üles