T, 16.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ladõnskaja: tänane tulemus ei rõõmusta mind

Uwe Gnadenteich
, reporter
Ladõnskaja: tänane tulemus ei rõõmusta mind
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kolmandat korda üleloetud hääled garanteerivad Viktoria Ladõnskajale koha riigikogus.
Kolmandat korda üleloetud hääled garanteerivad Viktoria Ladõnskajale koha riigikogus. Foto: Tairo Lutter

IRLi ridades riigikokku kandideerinud ja eilse häälte ülelugemise tulemusena sinna ka pääsenud Viktoria Ladõnskaja ütles, et ei suuda parlamenti saamise üle rõõmu tunda, sest valimistulemuste korduv muutumine jätab õhku terve hulga küsimusi.

«See tulemus, mis mul on tänase seisuga, mind millegipärast eriti ei rõõmusta. Sest kui järjekordsel häälte ülelugemisel tehakse seitse muudatust, siis see ei rõõmusta mind kui valijat ega mind kui kandidaati,» ütles Ladõnskaja vahetult pärast valimistulemuste protokolli ettelugemist.

Ta lisas, et enne järgmisi valimisi tuleks hoolega mõelda, kui hästi meie valimissüsteem tegelikult toimib. «Näiteks see, kui valimissedelil on tempel puudu, siis see on ju mõne ametniku süü. Kui väidetakse vastu, et ega me ei tea ju, kuidas see sedel sattus valimiskasti, siis ka see on minu meelest valimiste korraldaja süü,» ütles Ladõnskaja.

Märksõnad
Tagasi üles