R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juhtkiri: põnev rebimine poliitika «suusastaadionil»

Postimees
Juhtkiri: põnev rebimine poliitika «suusastaadionil»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Põnevust jagus viimase sekundi viimase sajandikuni – nii võiks Ladõnskaja-Sesteri rebimise kohta riigikokku pääsemise pärast öelda spordikommentaator. Meenub 1980. aasta taliolümpia, kus soomlane Juha Mieto kaotas 15 km distantsil olümpiakulla rootslasele Thomas Wassbergile 0,01-sekundilise vahega.

Valimispäeva õhtul teatati, et IRLi nimekirjast saab riigikokku Viktoria Ladõnskaja, mõni aeg hiljem, et väike edumaa oli ta erakonnakaaslasel Sven Sesteril. Nüüd, pärast protesti ja häälte ülelugemist, on Ladõnskajal kirjas üks hääl rohkem kui Sesteril.

Isiklikku draamat on siin küllaga, ent Eestiski on valimistel olnud palju dramaatilisemaid häälte ülelugemisi, kus vaid vähestest häältest sõltus, mitu mandaati üks erakond üldse saab. Üks lähiajaloo kuulsamaid häälte ülelugemisi oli 2000. aastal USAs Floridas – selle tulemustest sõltus, kas USA presidendiks saab demokraat Al Gore või vabariiklane George W. Bush.

Tagasi üles