Sisukord
Film
Postimees
12.03.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Eesti ja USA alustavad seni suurima õhuväeõppusega Sõnameistrite kirglikud kõnelused Stenbockis jätkuvad Ladõnskaja: tänane tulemus ei rõõmusta mind Poliitikud ei rutta valimiskomisjoni hukka mõistma Uuring: poed purjus inimestel napsi ostmist ei takista Kui lihtne on purjus kliendil alkoholi osta? Viktoria Ladõnskaja tunnistas nukralt võitu Seadus käsib purjus inimese alkoholita jätta Majandus Kohtud said õiguse määrata talumistasusid Majanduse lühiuudised Eesti majandus kasvas mullu 2,1 protsenti Rahvas võtab panganduse üle Välismaa Petukirjade uus laine: «Aga ta on ju sõdur ja nii üksi!» Sadu aastaid lihvitud petuskeem Välismaa lühiuudised Kuidas tunda ära kirjapettur? Arvamus Le Vallikivi: kõik perearstid on rumalad? Aga minu perearst... Lugeja kiri: Eestist, Eesti Kongressi tähtpäeval Juhtkiri: põnev rebimine poliitika «suusastaadionil» Lugeja kiri: Pärast kaklust... Postimees 1931. aastal: kolm nädalat õõtsuval jääpangal Allan Nõmmik: Kuidas Estonian Air oleks võinud rikkaks saada Jaanus Piirsalu: Putini avameelsus Krimmi kohta Päeva karikatuur Henn Põlluaas: Alusetu nõiajaht EKRE ümber Kultuur Vehkleja sees on suur hing Vaata filmi! «Kirsitubakas» Postimees Kinos «Mis sa oled maalinud – see räägib enda eest»* Sport Eestlannad tavadistantsil säravaid esitusi ei pakkunud Spordi lühiuudised Talvine üleminekuralli rõõmustas koondist Kullamäe: tegime Ventspilsi vastu hooaja kõige kehvema mängu Tiitlikaitsja ohtlik mäng tulega Tarbija Taimi tuleb kevadega vähehaaval harjutada Hobiaednikul kiired päevad juba käes Tartu Taksojuht teeb aega parajaks internetis Autos istub varrastega naine nokitsedes omaette nagu orav Jõgeva vald pani müüki vallamaja Uut Ihaste silda ületas tipptunnil 672 sõidukit Karm ülevaade: Tartumaal suurenes liikluses hukkunute hulk Taskusse tuleb juurde mitu söögikohta Favete linguis? Fovete linguas!* Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vehkleja sees on suur hing

2 min lugemist
Endel (Märt Avandi) õpetab lastele vehkelmist. FOTO: Kaader filmist

«Vehkleja»

Režissöör Klaus Härö. Stsenarist Anna Heinämaa. Operaator Tuomo Hutri. Kunstnik Jaagup Roomet. Helilooja Gert Wilden jr

Soome-Saksa-Eesti 2015

Alates 12. märtsist Eesti kinolevis

Tellijale Tellijale

Tuleb välja, et soomlased ei tegele meie ajalooga vähem kui me ise, vähemalt filmis. Ega see paha ole, kuigi «Puhastuses» ohverdati ajalugu odavamat sorti populaarsuse nimel. Ka mõni esteedist grusiin võib viriseda, et «Viis augustipäeva» – Renny Harlini film 2008. aasta Vene-Gruusia sõjast – on propaganda, mis sest, et Gruusia kasuks, aga kokkuvõttes tuleb see kasuks. Peaasi, et me ise ära ei unustaks, milliseid võimalusi pakub see ajalugu tegelikult kunstilisteks mõtestusteks.

Seekord on soomlaste pilk meist teravam olnud. Üles on leitud – huvitav, mis viisil küll – Haapsalu legendaarse vehklemistreeneri Endel Nelise sõjajärgsete aastate lugu ja pandud see sümboliseerima üht inimväärikust jalge alla trampivast tegelikkusest kõrgemal seisvat saatust.

11.03.2015 13.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto