Sisukord
Arter
Postimees
14.03.2015
Eesti Kadunud asjade maa asukad ihkavad koju Dilbert Vähem ametnikke ja bürokraatiat Tagakülg Raag tegi reipa propagandafilmi Botaanikaaias õitsevad orhideed Lapsed selles loos vajavad tähelepanu ja abi Mälumäng Maakohus: kuriteo tunnused puuduvad Prokuratuur seisab kannatanu eest 1403esikas 1393 Tüdrukust sai teist korda ohver Horoskoop Eesti lühiuudised Male Lapsed kogusid kaks tonni teeküünlaaluseid Majandus Majanduse lühiuudised Kuuldeseadmete tootja plaanib palgata 150 inimest Välismaa Peru kuldvasikas Kuhu jäi Putin? Välismaa lühiuudised 210 000 surma ja ei mingit rahu Assad hoiab endiselt võimust kinni Arvamus Kuhu jäi Putin? Peru kuldvasikas Daniel Coll: oh, ütle, Eesti, ütle, mis on küll juhtunud su teedega! Äpardusest õppija Eesti kirjutas e-etteütlust Juhtkiri: võimuliitu ei paista, punnseisu samuti mitte Postimees 1923. aastal Marti Aavik: kes sponsoreeris Eesti kooli? 1393 Peeter Langovitsi tagasivaade: oleme sinuga, Leedu! Päeva karikatuur Kultuur Aja auk. Kurikuulus suur Varjude vahel Meisterlik klišee Irooniast eneseirooniaks Folgi kuulsusrikkad päevad Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vehkleja»? Nädala plaat. Aeg kindad varna riputada Luulehetk – hetk luules Sport Spordi lühiuudised Äpardusest õppija Hokiskandaal võttis ootamatu pöörde Vormelijant Austraalias jätkub Poks taas tegijate sekka Massist eristuv ja raske aasta üle elanud vanameister Tarbija Kadunud asjade maa asukad ihkavad koju Karjäärinõu kulub ära igas eas inimesele Suurperele pakuti korterit Poodi jäetud asjadele tullakse harva järele Peep Vain: õpi ennast tundma AK Irooniast eneseirooniaks Varjude vahel Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vehkleja»? Folgi kuulsusrikkad päevad Peeter Langovitsi tagasivaade: oleme sinuga, Leedu! Nädala plaat. Aeg kindad varna riputada Kodanik puhkab vabariigist Maitsvad lõunad USA saatkonnas Viimane veerg Mati ja Volli seiklused Tunne Kelam: kodanik kui riigi kandja Arter Horoskoop Selgeltnägijad ja mõrvamüsteeriumid Skeptik ja haldjad Kooli tahaks, Eesti kooli! Eesti keele õpetajal Brüsselis tööd jagub Brandon Bays aitab tungida enda sisemusse Marco Tasane: tavaliselt olen ma üllatus Margit Härma: oma saba taga ajades Halli Dublini varjundid Õhtusöök prantslaste stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Skeptik ja haldjad

2 min lugemist
Triin Tammert FOTO: Erik Prozes

Skeptik minus jälgib vahel natuke kõhkleva pilguga seda, milliseks suureks äriks on kasvanud eneseabi – raamatud, kursused jms. Samas mahub selle nimetuse alla palju erinevat, ning kuni on inimesi, kes naudivad asju, mille kohta teised kasutavad koondnimetust «umbluu», ning kui neil hakkab nende teenuste tarbimisest parem, siis peaks ju kõik hästi olema? Eriti kui sealjuures ei unustata tervet mõistust ja tõenduspõhist meditsiini, ka arstide ja teadlaste seisukohtadega tutvumist. Ja seejärel teadlike valikute tegemist.

Tellijale

Arteri selle nädala persooni, Eestit väisava maailmakuulsa bestselleri autori ja rännakumeetodi looja Brandon Baysi enesetervendamise lugu tundus mulle esialgu natuke liiga ilus ja lihtne, kuni sattusin oma kümme aastat kestnud kõrvaprobleemiga samasugust juhendatud meditatsiooni laadset meetodit proovima (pärast seda, kui mu absoluutselt suurepärane kõrvaarst ütles pärast kümmet aastat, et pole muud varianti peale lõikuse, mis ei annaks pealegi püsivat lahendust). Kui mu tookord pool aastat lukus olnud kõrv nädalapäevad pärast inspireerivat siserännakut uuesti kuulma hakkas, siis… ratsionaalne skeptik ning haldjatesse, imedesse ja muinasjuttudesse uskuv unistav laps elavad mu sees jätkuvalt sõbralikult koos, aga imed, eriti kui need endaga juhtuvad, on mõlema meelest imetoredad.

Olgu siis tegu kokkusattumuse või põhjuse-tagajärje seosega.

13.03.2015 16.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto