Sisukord
Arvamus
Postimees
13.03.2015
Eesti Palju õnne Nädal kärarikkas kõnelusteklassis koos Pliiatsitega Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Mees, kes elas mitu elu Tagakülg Vägistamises süüdistatud jäid õigeks Alkoholitootjad lobivad nelikliitu Järelehüüded ja meenutused Eesti lühiuudised Prokuratuur on kohtule esitanud kõik tõendid Ei saa süüd eeldada Eino Baskini aegrida Majandus Majanduse lühiuudised Maris Lauri: suuri muutusi maksusüsteemis ei tule Euro nõrgeneb tippkiirusel Välismaa Suri koomilise fantaasiakirjanduse legend Terry Pratchett Mõrva uurimine tekitab küsimusi Putinit pole avalikkuse ees nähtud 6. märtsist Arvamus Heiki Sibul: ametnikueetika kodust kaasa? Postimees 1900. aastal Lugejate kirjad Alger Tammiste: Maksusüsteem vajab uuendusi Mari Öö Sarv: Kodaniku-mis-asi? ehk «Keegi peaks midagi tegema!» Kõva sõna Päeva karikatuur Juhtkiri: kohus teeb, mis kohtu kohus Aarne Seppel: e-valimine kohustuslikuks Kultuur Mees, kes elas mitu elu Sport Lessing sai MMil 15. koha Vormel-1 hooaeg saab avalöögi: hõbenooled, riskijad ja imepoiss Spordi lühiuudised Jonnipunnide valus tõehetk Tarbija Istanbul – paljude nägudega maailmalinn Tartu Visa karateka läheb medalit jahtima Kontsert lilledeta tuhande lille sees Tänavatel käib kevadpuhastus Finnair hakkab Helsingisse lendama iga päev Raamat laseb piiluda arhiividesse Maailmafilm viib vaatajad laia ilma Pits ja Pokaal reageerib kiiresti Leetrid on laste ohtlikeim lööbehaigus Anneli Heinmaa: õpilastele tuleb tänapäeval rääkida, miks ilukirjandus on kasulik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Heiki Sibul: ametnikueetika kodust kaasa?

4 min lugemist
Heiki Sibul FOTO: Toomas Huik

Kas ametnik võib sotsiaalmeedias ministri otsust kritiseerida, kasutada ametnikuna saadud teavet oma erakondlikus tegevuses jne? Millised on ametnike eetilised dilemmad ja miks koostati ametnikele uus eetikakoodeks, kirjutab ametnikueetika nõukogu esimees Heiki Sibul.

Tellijale Tellijale

Eetikanõukogus tekitas elavat arutelu küsimus, kas ametnik võib alati ühiskonnaelu arengutes avalikult kaasa rääkida. Kas sotsiaalmeedias arvamust avaldades on ametnik eranditult eraisik? Kas pärast ministri otsust saab otsuse ettevalmistamisega seotud ametnik minna meediasse selle otsuse nõrkusi lahkama? On selge, et ametnik peab olema lojaalne riigile ja ühiskonnale. Samas tekitab vastakaid arvamusi, kas lojaalsus riigile tähendab erialase eriarvamuse korral oma juhi suuniste järgimist või peaks pigem soosima ametniku kui eksperdi osalemist ühiskondlikult olulistes debattides. Need ja mitmed muud küsimused tuleb läbi arutada ja selgemad raamid paika seada. Arutlev ühiskond on väärtus omaette ja ametnikke sellest välja jätta ei saa. Ametnike sõnavabaduse põhialused on uues eetikakoodeksis olemas, kuid valdkond nõuab ka konkreetset juhendit, mis on juba eetikanõukogu lähiaja tööplaanis.

12.03.2015 14.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto