Sisukord
Arvamus
Tänane leht
14.03.2015
Eesti Kadunud asjade maa asukad ihkavad koju Dilbert Vähem ametnikke ja bürokraatiat Tagakülg Lapsed kogusid kaks tonni teeküünlaaluseid Botaanikaaias õitsevad orhideed Lapsed selles loos vajavad tähelepanu ja abi Raag tegi reipa propagandafilmi Maakohus: kuriteo tunnused puuduvad Prokuratuur seisab kannatanu eest 1403esikas 1393 Tüdrukust sai teist korda ohver Horoskoop Eesti lühiuudised Male Poodi jäetud asjadele tullakse harva järele Majandus Majanduse lühiuudised Kuuldeseadmete tootja plaanib palgata 150 inimest Välismaa Peru kuldvasikas Kuhu jäi Putin? Välismaa lühiuudised 210 000 surma ja ei mingit rahu Assad hoiab endiselt võimust kinni Arvamus Daniel Coll: oh, ütle, Eesti, ütle, mis on küll juhtunud su teedega! Äpardusest õppija Eesti kirjutas e-etteütlust Juhtkiri: võimuliitu ei paista, punnseisu samuti mitte Postimees 1923. aastal Marti Aavik: kes sponsoreeris Eesti kooli? 1393 Peeter Langovitsi tagasivaade: oleme sinuga, Leedu! Päeva karikatuur Tunne Kelam: kodanik kui riigi kandja Vladimir Sazonov: kas usufanatismi siirded? Kultuur Aja auk. Kurikuulus suur Varjude vahel Meisterlik klišee Irooniast eneseirooniaks Folgi kuulsusrikkad päevad Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vehkleja»? Nädala plaat. Aeg kindad varna riputada Luulehetk – hetk luules Sport Spordi lühiuudised Äpardusest õppija Hokiskandaal võttis ootamatu pöörde Vormelijant Austraalias jätkub Poks taas tegijate sekka Massist eristuv ja raske aasta üle elanud vanameister Tarbija Kadunud asjade maa asukad ihkavad koju Karjäärinõu kulub ära igas eas inimesele Suurperele pakuti korterit Poodi jäetud asjadele tullakse harva järele Peep Vain: õpi ennast tundma AK Florian Hartleb: ladvikuvastaste erakondade esiletõus. Euroopa trend jõuab Eestisse Meisterlik klišee Aja auk. Kurikuulus suur Irooniast eneseirooniaks Varjude vahel Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vehkleja»? Folgi kuulsusrikkad päevad Peeter Langovitsi tagasivaade: oleme sinuga, Leedu! Nädala plaat. Aeg kindad varna riputada Kodanik puhkab vabariigist Maitsvad lõunad USA saatkonnas Viimane veerg Mati ja Volli seiklused Tunne Kelam: kodanik kui riigi kandja Vladimir Sazonov: kas usufanatismi siirded? Te võite härra Schulzile edasi öelda… Arter Horoskoop Selgeltnägijad ja mõrvamüsteeriumid Skeptik ja haldjad Kooli tahaks, Eesti kooli! Eesti keele õpetajal Brüsselis tööd jagub Brandon Bays aitab tungida enda sisemusse Marco Tasane: tavaliselt olen ma üllatus Margit Härma: oma saba taga ajades Halli Dublini varjundid Õhtusöök prantslaste stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vladimir Sazonov: kas usufanatismi siirded?

5 min lugemist
Prantsusmaa kodanikest ISi terroristid (püstolit hoiab teismeline) mõrvasid 19-aastase Ida-Jeruusalemmast pärit palestiinlase Muhammad Musalami. Video mõrvast avaldati sel kolmapäeval. FOTO: SIPA/Scanpix

Orientalist Vladimir Sazonov kirjutab, et äärmuslik liikumine Islamiriik on nagu ohtlik ja salakaval haigus, mis levitab oma metastaase. Kui patsient õigel ajal õiget ravi ei saa, saab pahaloomuline kasvaja temast varem või hiljem jagu ning meedikutel jääb vaid konstateerida: exitus letalis ehk patsient on surnud.

Tellijale Tellijale

Muistse Mesopotaamia, aga ka kohalike kristlaste, jeziitide kultuuripärandi barbaarse hävitamisega soovivad islamistid hävitada mitme rahvuse identiteeti. Kuid ka solvata ja alandada tervet maailma kultuuri. Mesopotaamia tsivilisatsioon on inimkonna häll.

Samas ei tohi unustada, et äärmuslikul islamismil pole mingit pistmist rahumeelse islamiga. Seda kinnitab kasvõi see, et paljud mainekad islami usuliidrid üle terve maailma on ISISe tegevuse hukka mõistnud.

Nad on tegelikult väga küünilised pragmaatikud, mitte eeskätt ja ainult hullunud fanaatikud, kes justkui sooviksid ainult taastada Araabia kalifaati 8.–9. saj piirides ja minna tagasi juurte juurde, mil Muhamed ja esimesed kaliifid tõid islami relvadega Aafrikasse, Lähis- ja Kesk-Itta ning ka näiteks Hispaaniasse jne.

Islamistide motoks võiks olla küüniline machiavellilik ütlus «eesmärk pühitseb abinõu» – nad äritsevad kõigega, millega saab, sh tapetud inimeste varaga ja organitega, tegelevad orjakaubandusega jne.

13.03.2015 16.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto