T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Putinit pole avalikkuse ees nähtud 6. märtsist

NN
Putinit pole avalikkuse ees nähtud 6. märtsist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Putini naistepäevakohtumine daamidega, kus paistab selgelt välja riigipea lühike kasv.
Putini naistepäevakohtumine daamidega, kus paistab selgelt välja riigipea lühike kasv. Foto: SCANPIX

Venemaa president Vladimir Putin (62) pole mitmete allikate teatel pärast 6. märtsi avalikkuse ette ilmunud, mistõttu levivad spekulatsioonid tema ootamatust haigestumisest, infarktist, insuldist ja isegi presidendi surmast.

Kremli teatel vestles Putin eile telefonitsi oma Armeenia ametivenna Serž Sargsjaniga ja rääkis partnerlusest ning Armeenia genotsiidi ja Suure Isamaasõja aastapäevast. Uudisteagentuuri Reuters andmetel tühistati aga eile ja täna Kasahstanis Astanas toimuma pidanud Venemaa, Valgevene ja Kasahstani presidendi kohtumine, ära jäi ka Putini kohtumine separatistliku Lõuna-Osseetia liidritega. «Tundub, et Putin on haigeks jäänud,» kommenteeris Kasahstani-külastuse tühistamist kinnitanud anonüümsust soovinud valitsusallikas Reutersile.

Putini pressiesindaja Dmitri Peskov ütles eile raadiojaamale Ehho Moskvõ, et presidendil on Ukraina sündmuste ja Venemaale kehtestatud sanktsioonide tõttu lihtsalt väga tihe graafik ning kuigi teda pole näha, on ta pidevalt kontaktis nii valitsuse, pankade kui ka riigifirmadega. «Tal on pidevalt kohtumised, ent mitte kõik tema kohtumised pole avalikud,» rääkis Peskov, kelle sõnul pole vaja Putini tervise pärast muretseda.

Tagasi üles