E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1923. aastal

Postimees 1923. aastal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Haridusministeerium kavatseb ka tänavu lühikeseajalisi oskuskursusi korraldada. Läinud aasta eeskujul kavatseb haridusministeerium ka käesoleval aastal korraldada käsikäes omavalitsustega ja seltskondliste organsatsioonidega lühikeseajalisi oskuskursusi käsitöö ka tööstuse aladel. Samuti kui 1922. a. kannab haridusministeerium ka tänavu kursuste lektorite ja instruktorite palgad ning sõidukulud ja annaks võimaluse korral tarvisminevad summad õppeabinõude muretsemiseks; viimased jääksid sel korral riigi omanduseks. Omavalitsustel ehk kohalikkudel seltskondlistel organisatsioonidel tuleks muretseda kursuste jaoks töömaterjalid ja kanda kursuste majanduslised kulud.

Ministeerium peab eriti soovitavaks korraldama hakata raamatuköitmise kursusi. Tähendatud kursuste jaoks on ministeerium muretsenud ühe komplekti raamatuköitmise ja papitöö riistasid, ning väljamaalt tarvilikud masinad tellinud, mis lähemal ajal kohale jõuavad.

Tagasi üles