Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1923. aastal

Tellijale Tellijale

Haridusministeerium kavatseb ka tänavu lühikeseajalisi oskuskursusi korraldada. Läinud aasta eeskujul kavatseb haridusministeerium ka käesoleval aastal korraldada käsikäes omavalitsustega ja seltskondliste organsatsioonidega lühikeseajalisi oskuskursusi käsitöö ka tööstuse aladel. Samuti kui 1922. a. kannab haridusministeerium ka tänavu kursuste lektorite ja instruktorite palgad ning sõidukulud ja annaks võimaluse korral tarvisminevad summad õppeabinõude muretsemiseks; viimased jääksid sel korral riigi omanduseks. Omavalitsustel ehk kohalikkudel seltskondlistel organisatsioonidel tuleks muretseda kursuste jaoks töömaterjalid ja kanda kursuste majanduslised kulud.

Ministeerium peab eriti soovitavaks korraldama hakata raamatuköitmise kursusi. Tähendatud kursuste jaoks on ministeerium muretsenud ühe komplekti raamatuköitmise ja papitöö riistasid, ning väljamaalt tarvilikud masinad tellinud, mis lähemal ajal kohale jõuavad.

13.03.2015 16.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto