N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Marti Aavik: kes sponsoreeris Eesti kooli?

Marti Aavik
, arvamustoimetaja
Marti Aavik: kes sponsoreeris Eesti kooli?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Marti Aavik
Marti Aavik Foto: Peeter Langovits / Postimees

Praegu käivad koalitsiooniläbirääkimised ning ilmselt jõutakse ka õpetajate palgani. Minu meelest on see üks neist asjadest, mis on Eesti tuleviku jaoks kriitilise tähtsusega. Just palk, sest tasuta lõunaid pole olemas.

«Tasub lugemist, kuna meile omaselt ei kiputa probleemi enne tunnistama, kui keegi välismaalt sellele osutab...» kirjutas üks Facebooki-tuttav, jagades edasi USA haridusteadlase Marc Tuckeri muljed ta Eestis käigust, mille Õpetajate Leht eile avaldas. Mina usutlesin sama meest kuu aega tagasi (vt PM AK 21.02 «Eesti haridusedu võib kaduda üleöö»).

Tuum on selles, et Eesti üldhariduse tulemused on maailma tipus, samaväärsed Soomega. Sellist edu poleks kuidagi võimalik saavutada kui (NB!) juba praegused õpetajad poleks andekad inimesed ja väga heal tasemel professionaalid. Kuna aga õpetajate palk on võrreldes teiste valikutega madal ning töö raskem, ei taha noored seda ametit valida.

Tagasi üles