R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välismaa lühiuudised

Postimees
Välismaa lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paavst Franciscus.
Paavst Franciscus. Foto: SCANPIX

«Mul on ebamäärane tunne, et Jumal valis mind lühikeseks missiooniks. Ma pean seda võimalust alati silmas.»

Paavst Franciscus

Juncker pole Kreeka kõnelustega rahul

Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri hinnangul võtavad Kreeka ja Euroopa laenuandjate läbirääkimised Ateena reformiplaanide üle liiga kaua aega.

Juncker ütles eile, et ei ole viimaste nädalate arengutega rahul. «Minu meelest ei ole me teinud piisavalt edusamme,» sõnas ta. «Jätkame jõupingutusi lahenduste leidmiseks meie ees seisvates küsimustes.»

Kreeka on alates 2010. aastast saanud Euroopa Keskpangalt, Euroopa Liidult ja Rahvusvaheliselt Valuutafondilt (IMF) 240 miljardit eurot abi. AFP/BNS

10 inimest on nädalaga Saudi Araabias surnud ülemiste hingamisteede viirusesse MERS.

Valgevene kutsutakse ilmselt idapartnerluse tippkohtumisele

Kuus riiki, nende hulgas Valgevene, kutsutakse Riiga Euroopa Liidu idapartnerluse tippkohtumisele, ütles ELi tundmatuks jääda soovinud kõrge ametnik reedel Brüsselis ajakirjanikele.

Küsimusele, kas kutse saab Valgevene president Aleksander Lukašenka, vastas ametnik, et esindatuse taset ei ole veel otsustatud. Kohtumisel tuleb arutusele võimalus parandada ELi suhteid Valgevenega, nagu on lootnud ühenduse eesistuja Läti. BNS

Vene riigitelevisioon näitas Putinit

Venemaa presidendist Vladimir Putinist näidati eile avalikkusele esimesi kaadreid pärast riigipea nädalast eemalviibimist. Vene riigitelevisioon näitas telepilti riigipea ja ülemkohtu esimehe Vjatšeslav Lebedevi kohtumisest. Meediakanali väitel võeti istung linti eile.

Putin polnud avalikkuse ette ilmunud alates möödunud nädala neljapäevast ja levima hakkasid kuuldused tema haigestumisest. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov lükkas haiguse väited üleeile tagasi ja kinnitas, et riigipea on täiesti terve. STT/BNS

Ukraina ja USA võivad alustada ühisõppustega

Ukraina ja USA võivad järgmisel nädalal ülemraada heakskiidul alustada ühiste sõjaväeõppustega, teatas Ukraina siseminister Arsen Avakov.

«Kui ülemraada hääletab teisipäeval selle otsuse poolt (ja ma loodan, et nad teevad seda), siis külastavad meid USA relvajõudude regulaarväelased. Nad hakkavad pikalt treenima meie rahvuskaartlastega Javorivis Lvivi oblastis,» sõnas ta. Interfax/BNS

Rootsis näeb Nobeli testamenti

Rootsis näidatakse esmakordselt avalikkusele riigi kuulsa töösturi Alfred Nobeli testamenti, millega pandi alus Nobeli preemiatele.

Käsitsi kirjutatud dokument pärineb 1895. aastast ning seda võib näha Stockholmis Nobeli muuseumis reedel avatud näituse «Pärand» raames.

Nobel soovis, et osa tema varandusest kasutataks nende füüsikat, keemiat, kirjandust ja rahu edendavate inimeste premeerimiseks, kes on andnud inimkonnale suurimat kasu. Dünamiidi leiutanud Nobel ei andnud võitjate väljaselgitamiseks eriti konkreetseid juhtnööre. Rootsi keskpank lisas väljaantavate autasude nimistusse 1968. aastal ka majanduspreemia.

Kõik preemiad antakse alati välja Nobeli surmakuupäeval 10. detsembril. Tööstur suri 1896. aastal. AP/BNS

Märksõnad
Tagasi üles