E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vähem ametnikke ja bürokraatiat

Karin Kangro
, reporter
Vähem ametnikke ja bürokraatiat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reede lõuna ajal andsid läbirääkijad ajakirjanikele teada koalitsioonikõneluste värske seisu. Ukse taga kikitab kõrva valitsuse kommunikatsioonibüroo infonõunik Tauno Tõhk.
Reede lõuna ajal andsid läbirääkijad ajakirjanikele teada koalitsioonikõneluste värske seisu. Ukse taga kikitab kõrva valitsuse kommunikatsioonibüroo infonõunik Tauno Tõhk. Foto: Erik Prozes

Koalitsiooni moodustamiseks konsultatsioone pidavate erakondade esindajad väljendasid eile ühist soovi vähendada ametnike arvu ja bürokraatiat ning teha muudatusi Eesti haldusterritoriaalses korralduses.

Reformierakonna esimees Taavi Rõivas ütles kõneluste vaheajal ajakirjanikele, et reedene arutelu oli konstruktiivne ja asjalik ning astuti edasi küllalt pikk samm.

Riigireformi teemadest arutati tema sõnul bürokraatia vähendamist ja riigiaparaadi tõhususe suurendamist, sealhulgas vajadust parandada ministeeriumide ja ametkondade koostööd. «See puudutab mitmeid aspekte, alustades ministrite, sealhulgas peaministri vastutusest ja lõpetades tugiteenuste keskse korraldamisega. Neid kohti, kus koostööd on võimalik suurendada ja silotorne vähendada, on hästi palju,» rääkis ta.

Tagasi üles