Sisukord
Võitlussport
Tänane leht
14.03.2015
Eesti Kadunud asjade maa asukad ihkavad koju Dilbert Vähem ametnikke ja bürokraatiat Tagakülg Lapsed kogusid kaks tonni teeküünlaaluseid Botaanikaaias õitsevad orhideed Lapsed selles loos vajavad tähelepanu ja abi Raag tegi reipa propagandafilmi Maakohus: kuriteo tunnused puuduvad Prokuratuur seisab kannatanu eest 1403esikas 1393 Tüdrukust sai teist korda ohver Horoskoop Eesti lühiuudised Male Poodi jäetud asjadele tullakse harva järele Majandus Majanduse lühiuudised Kuuldeseadmete tootja plaanib palgata 150 inimest Välismaa Peru kuldvasikas Kuhu jäi Putin? Välismaa lühiuudised 210 000 surma ja ei mingit rahu Assad hoiab endiselt võimust kinni Arvamus Daniel Coll: oh, ütle, Eesti, ütle, mis on küll juhtunud su teedega! Äpardusest õppija Eesti kirjutas e-etteütlust Juhtkiri: võimuliitu ei paista, punnseisu samuti mitte Postimees 1923. aastal Marti Aavik: kes sponsoreeris Eesti kooli? 1393 Peeter Langovitsi tagasivaade: oleme sinuga, Leedu! Päeva karikatuur Tunne Kelam: kodanik kui riigi kandja Vladimir Sazonov: kas usufanatismi siirded? Kultuur Aja auk. Kurikuulus suur Varjude vahel Meisterlik klišee Irooniast eneseirooniaks Folgi kuulsusrikkad päevad Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vehkleja»? Nädala plaat. Aeg kindad varna riputada Luulehetk – hetk luules Sport Spordi lühiuudised Äpardusest õppija Hokiskandaal võttis ootamatu pöörde Vormelijant Austraalias jätkub Poks taas tegijate sekka Massist eristuv ja raske aasta üle elanud vanameister Tarbija Kadunud asjade maa asukad ihkavad koju Karjäärinõu kulub ära igas eas inimesele Suurperele pakuti korterit Poodi jäetud asjadele tullakse harva järele Peep Vain: õpi ennast tundma AK Florian Hartleb: ladvikuvastaste erakondade esiletõus. Euroopa trend jõuab Eestisse Meisterlik klišee Aja auk. Kurikuulus suur Irooniast eneseirooniaks Varjude vahel Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vehkleja»? Folgi kuulsusrikkad päevad Peeter Langovitsi tagasivaade: oleme sinuga, Leedu! Nädala plaat. Aeg kindad varna riputada Kodanik puhkab vabariigist Maitsvad lõunad USA saatkonnas Viimane veerg Mati ja Volli seiklused Tunne Kelam: kodanik kui riigi kandja Vladimir Sazonov: kas usufanatismi siirded? Te võite härra Schulzile edasi öelda… Arter Horoskoop Selgeltnägijad ja mõrvamüsteeriumid Skeptik ja haldjad Kooli tahaks, Eesti kooli! Eesti keele õpetajal Brüsselis tööd jagub Brandon Bays aitab tungida enda sisemusse Marco Tasane: tavaliselt olen ma üllatus Margit Härma: oma saba taga ajades Halli Dublini varjundid Õhtusöök prantslaste stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poks taas tegijate sekka

3 min lugemist
Floyd Mayweather jr (vasakul)ja Manny Pacquiao sel nädalal toimunud ühisel pressikonverentsil koos rusikaid vibutamas. FOTO: SCANPIX

Selle nädala kolmapäeval leidis aset kauaoodatud moment, kui esimest korda astusid koos avalikkuse ette kaks poksimaailma suurnime: Floyd Mayweather jr ja Manny Pacquiao. Los Angeleses punasel vaibal astudes kinnitati koos umbes 700 akrediteeritud ajakirjanikule, et 2. mail leiab aset poksiajaloo kõige kallim ja kindlasti ka üks tähtsamaid matše. Selle matšiga loodetakse maailmas poksile tõmmata suuremat tähelepanu ja kerkida taas oluliste tegijate sekka.

Tellijale Tellijale

Vladimir Klitško taktikepi all kulgev poksi raskekaal ei suuda praegu liigutada selliseid masse, nagu seda tegid näiteks Muhammad Ali ja Mike Tyson. Nii loodetakse, et kergkeskkaalus rusikad käiku laskvad Mayweather ja Pacquiao teevad taas poksi suureks. Kui 2. mail saab näha läbi aegade kõige tulusamat poksimatši, kus kahe mehe vahel läheb jagamisele 300 miljonit USA dollarit, siis selle duelli võimaliku ajaloolise rolli üle käivad loomulikult tulised vaidlused.

Pigem on levinud arvamused, et Mayweatherile ja Pacquiaol on keeruline kerkida ajalooliste duellide kõrvale, nagu Ali vs Joe Frazier, Mike Tyson vs Evander Holyfield ja Joe Louis vs Max Schmeling. «Kui Ali ja Frazier 1971. aastal ringis vastamisi läksid, siis muu maailm peatus,» leidis ka Pacquiao mänedžer Bob Arum APga vesteldes.

Siiski ei ole mingit kahtlust, et raha poolest ei ole minevikust Mayweatherile ja Pacquiaole vastast ja ei saa välistada, et matš tõusebki ajalooliste suurduellide sekka. Raha ongi põhiline, mille ümber paljuski kogu jutt käib. Viimastel aastatel maailma rikkaimaks sportlaseks kerkinud Mayweather on seni poksides teeninud üle 400 miljoni dollari ja seega saavad kõik aru, et seekord mängus olev raha on isegi tema jaoks hiiglaslik. Seejuures võib ta oma osa juba vaikselt kokku lugeda, kuna sõltumata matši tulemusest saab ameeriklane endale 60 protsenti auhinnafondist ning Pacquiao saagiks jääb 40 protsenti.

13.03.2015 16.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto