E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lapsed selles loos vajavad tähelepanu ja abi

Elmar Vaher
, politsei- ja piirivalveameti peadirektor
Lapsed selles loos vajavad tähelepanu ja abi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Politsei on lastega seotud kuritegude uurimisel väga põhjalik ning annab oma parima, et kõik vajalikud toimingud oleks läbi viidud kiiresti. Seksuaalkuritegude asjaolude selgitamine nõuab tavapärasest veel suuremat tähelepanu ja oskusi, kuna nii ohvriks langemine kui ka sellest rääkimine on kannatanule psühholoogiliselt raske. Selliste juhtumite lahendamisele kaasatakse uurijad, kellel on hea ettevalmistus ja kogemus, et vältida ülekuulamiste või muude toimingutega ohvrile täiendavate kannatuste põhjustamist. Samas on osapoolte tunnistustel alati oluline kaal, kuna füüsilisi tõendeid on vähe, kui üldse. Politsei lahendab aastas paljusid juhtumeid, kus kohtusse on võimalik tõendina tuua näiteks kivi, nuga või katkirebitud riideid, kuid kahjuks siin selliseid tõendeid ei olnudki.

Kui avalikkusele pakuvad enim kõneainet sündmuse asjaolud ja kohtulahend, siis juhtunus osalenud laste jaoks on äärmiselt oluline saada piisavalt tuge, et traumast üle saada. Menetluse käigus on psühholoogiline abi lapsele tagatud ning ka selle juhtumi osalisi kuulas üle psühholoogiharidusega uurija. Pärast uurimise lõppu jääb lapse toetamine ja vajadusel spetsialisti abi palumine juba suuresti vanemate või kooli korraldada.

Tagasi üles