Sisukord
Eesti
Postimees
14.03.2015
Eesti Horoskoop Kadunud asjade maa asukad ihkavad koju Dilbert Vähem ametnikke ja bürokraatiat Tagakülg Raag tegi reipa propagandafilmi Botaanikaaias õitsevad orhideed Lapsed selles loos vajavad tähelepanu ja abi Eesti lühiuudised Maakohus: kuriteo tunnused puuduvad Prokuratuur seisab kannatanu eest 1403esikas 1393 Tüdrukust sai teist korda ohver Male Lapsed kogusid kaks tonni teeküünlaaluseid Majandus Majanduse lühiuudised Kuuldeseadmete tootja plaanib palgata 150 inimest Välismaa Peru kuldvasikas Kuhu jäi Putin? Välismaa lühiuudised 210 000 surma ja ei mingit rahu Assad hoiab endiselt võimust kinni Arvamus Kuhu jäi Putin? Peru kuldvasikas Daniel Coll: oh, ütle, Eesti, ütle, mis on küll juhtunud su teedega! Äpardusest õppija Eesti kirjutas e-etteütlust Juhtkiri: võimuliitu ei paista, punnseisu samuti mitte Postimees 1923. aastal Marti Aavik: kes sponsoreeris Eesti kooli? 1393 Peeter Langovitsi tagasivaade: oleme sinuga, Leedu! Päeva karikatuur Kultuur Aja auk. Kurikuulus suur Varjude vahel Meisterlik klišee Irooniast eneseirooniaks Folgi kuulsusrikkad päevad Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vehkleja»? Nädala plaat. Aeg kindad varna riputada Luulehetk – hetk luules Sport Spordi lühiuudised Äpardusest õppija Hokiskandaal võttis ootamatu pöörde Vormelijant Austraalias jätkub Poks taas tegijate sekka Massist eristuv ja raske aasta üle elanud vanameister Tarbija Kadunud asjade maa asukad ihkavad koju Karjäärinõu kulub ära igas eas inimesele Suurperele pakuti korterit Poodi jäetud asjadele tullakse harva järele Peep Vain: õpi ennast tundma AK Irooniast eneseirooniaks Varjude vahel Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vehkleja»? Folgi kuulsusrikkad päevad Peeter Langovitsi tagasivaade: oleme sinuga, Leedu! Nädala plaat. Aeg kindad varna riputada Kodanik puhkab vabariigist Maitsvad lõunad USA saatkonnas Viimane veerg Mati ja Volli seiklused Tunne Kelam: kodanik kui riigi kandja Arter Horoskoop Selgeltnägijad ja mõrvamüsteeriumid Skeptik ja haldjad Kooli tahaks, Eesti kooli! Eesti keele õpetajal Brüsselis tööd jagub Brandon Bays aitab tungida enda sisemusse Marco Tasane: tavaliselt olen ma üllatus Margit Härma: oma saba taga ajades Halli Dublini varjundid Õhtusöök prantslaste stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lapsed selles loos vajavad tähelepanu ja abi

1 min lugemist
Tellijale

Politsei on lastega seotud kuritegude uurimisel väga põhjalik ning annab oma parima, et kõik vajalikud toimingud oleks läbi viidud kiiresti. Seksuaalkuritegude asjaolude selgitamine nõuab tavapärasest veel suuremat tähelepanu ja oskusi, kuna nii ohvriks langemine kui ka sellest rääkimine on kannatanule psühholoogiliselt raske. Selliste juhtumite lahendamisele kaasatakse uurijad, kellel on hea ettevalmistus ja kogemus, et vältida ülekuulamiste või muude toimingutega ohvrile täiendavate kannatuste põhjustamist. Samas on osapoolte tunnistustel alati oluline kaal, kuna füüsilisi tõendeid on vähe, kui üldse. Politsei lahendab aastas paljusid juhtumeid, kus kohtusse on võimalik tõendina tuua näiteks kivi, nuga või katkirebitud riideid, kuid kahjuks siin selliseid tõendeid ei olnudki.

Kui avalikkusele pakuvad enim kõneainet sündmuse asjaolud ja kohtulahend, siis juhtunus osalenud laste jaoks on äärmiselt oluline saada piisavalt tuge, et traumast üle saada. Menetluse käigus on psühholoogiline abi lapsele tagatud ning ka selle juhtumi osalisi kuulas üle psühholoogiharidusega uurija. Pärast uurimise lõppu jääb lapse toetamine ja vajadusel spetsialisti abi palumine juba suuresti vanemate või kooli korraldada.

13.03.2015 16.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto