R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Prokuratuur seisab kannatanu eest

Kommentaar
Lavly Perling
, riigi peaprokurör
Prokuratuur seisab kannatanu eest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Prokuratuuri sisulised ja argumenteeritud seisukohad on kirjas nii süüdistusaktis kui ka ringkonnakohtule esitatud apellatsioonis. Kõik süüdistuse seisukohti kinnitavad tõendid on kogutud toimikusse. Prokuratuur oli kindlal seisukohal, et poistele süüdistuse esitamiseks on olnud piisavalt alust ja tõendeid. Samas elame õigusriigis ja siin mõistab õigust kohus. Vaid kohus saab selgitada, miks peeti kannatanu ütlusi ebausaldusväärseteks ning süüdistatavate omi usaldati.

Ka selles juhtumis sai otsustavaks asjaolu, et kõik lõplikult kõrvaldamata kahtlused luges kohus süüdistatavate kasuks. Siit jõuame küsimuseni, milliseid tõendeid on politseil ja prokuratuuril üldse vägistamisjuhtumi kohta võimalik koguda, kui vägistamisega ei kaasne jõhkrat peksmist, kannatanu ei julge vastupanu osutada ning juhtumil ei ole pealtnägijaid. Millised peaksid aga olema piisavad tõendid sellisel juhul, kui vägistamine jäi katse staadiumisse?

Tagasi üles