Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Risto Berendson: terve mõistuse kaitseks

Postimehe uuriva toimetuse ajakirjanik Risto Berendson. FOTO: Mihkel Maripuu

Ma saan nüüd palju kriitikat. Olen kaugel sellest, et Ida-Virumaal tüdrukut seksuaalaktiga ähvardanud poiste tegu kuidagigi õigustada. See oli julm, nad said oma õppetunni ja loodetavasti kasvavad neist korralikud kodanikud. 

Tellijale Tellijale

Ometi nõuavad tuhanded inimesed poiste avalikku lintšimist. Laste mänguhoos tekkinud tüli äärmiselt ebaõnnestunult lahendanud poiste süü olevat võimalik lunastada vaid vangis. Kui kohus sellise lähenemisega ei nõustu, siis peab puhkema mäss. Üks kirjanik kribas – minu jaoks ei ole selline riik OK. Muid lahendusi ei ole. Kõik on mustvalge.

Hirmutamine, et järgmine ohver võib olla sinu tütar, töötab. Ma olen kahe tütre isa. Kuid ometi... Asetage end vastaspoole kingadesse. Need olid korralikud koolipoisid. Vähe on inimesi, kelle loomuses on teha halba põhimõtte pärast. Kui nende poiste seas olnuks hirmutajate endi pojad, kellele on aastaid räägitud kodus õiglusest ja nõrgemate kaitsmisest. Ja siis selline pauk. Kas jutt oleks sama?

14.03.2015 17.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto