Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.03.2015
Eesti Horoskoop Palju õnne Valitsusleppeni läheb veel aega Mikser: lepe ei sünni iseenesest Legorobotid võistlesid Ahhaa teaduskeskuses Eesti lühiuudised 1603esikas EMO patsiendid ei pääse öösel koju Raik: sisekaitseakadeemia kolimise idee pole tõsiseltvõetav Ministeerium: vajadusel peab patsienti aitama sõidutada omavalitsus Ametnike hinnangul ei suuda riik perevägivalda ennetada Paide linn sai 100 000 eurot kahju Viharavi peetakse parimaks vägivalla vähendamise meetodiks Dilbert Tagakülg Male Räpina uhab riigile euroraha tagasi maksta Majandus Majanduse lühiuudised Eesti ettevõtted kaotavad Balti konkurentidele eksliku poliitika tõttu Välismaa Supertsüklon Pamile jalgu jäänud Vanuatu ootab abi ja loeb kokku kaotusi Putin ilmus uudistesse, aga mitte välja Välismaa lühiuudised Arvamus Kõva sõna Postimees 1900. aastal Ahto Lobjakas: introvertne Island Jüri Vendik: kaotsi läinud Venemaa Risto Berendson: terve mõistuse kaitseks Lugeja kiri Juhtkiri: vägivallas on alati süüdi vägivallatseja Kultuur Jätke see nimi meelde! Sport Spordi lühiuudised Liider, tublid keskmikud, põrujad ja hall mass Kuus järeldust vormel-1 hooaja avastardist Kalev/Cramo astus sammu play-off'ile lähemale Pareiko koondisest: treenerid andsid mõista, et on hea, kui saan paari mängu jagu praktikat Kohila kaitses koduseinte toel tiitlit Tarbija EMO patsiendid ei pääse öösel koju Tartu Koolivaheajasuppi saab Ringtee kohvikust ja Võru tänava Peetri Pizzast Rekordeid langes nagu loogu Teaduskeskus täitus robotitega Bussis piletita jäämine tõi sõitjale kibedad päevad Tammeka jäi Pärnu meeskonnale alla Setud käisid Tartus kaupa tegemas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1900. aastal

1 min lugemist
Tellijale Tellijale

Pidalitõbest. Pidalitõbi on väga vana haigus, mis pea terves ilmas ette tuleb. Juba Vanas Testamendis räägitakse meile temast, juba ammu enne Kristuse sündimist on ta Egiptuses, Indias, Hiinamaal ja Pärsias olemas olnud. Ta kestab aga võrdlemisi õige kaua ja muudab selle aja sees oma kuju, ilmub nii mitmel näol, et pea iga rahva juures tõbe üksikuid avaldusi ise haiguseks on peetud, mis haiguse äratundmist muidugi raskendab. Nii kui praegu lõppeva aastasaja teisel poolel üleüldse loodusteaduses, nii on ka arstiteaduses palju tööd tehtud ja selgust saadud, ja nii on ka alles viimastel aastakümnetel pidalitõbe uurimises tähtsatele otsustele jõutud. Praegu on see haigus omas mitmesugustes avaldustes meile õige tuttav.

Kõige rohkem silmapaistvate märkide järele on pidalitõbe kolme jakku jagama hakatud: 1) muhkline pidalitõbi (Lepra tuberosa), 2) plekiline pidalitõbi (Lepra maculosa), 3) tundmuseta pidalitõbi (Lepra anaesthetica). Siin olgu aga veel tähendatud, et kõik need haiguse kujud aja jooksul ühe haige juures nähtavale võivad tulla, et aga ka üks kuju hakatusest lõpuni jääda võib.

14.03.2015 17.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto