Sisukord
Eesti
Postimees
16.03.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Palju õnne Valitsusleppeni läheb veel aega Mikser: lepe ei sünni iseenesest EMO patsiendid ei pääse öösel koju Eesti lühiuudised 1603esikas Tagakülg Raik: sisekaitseakadeemia kolimise idee pole tõsiseltvõetav Ministeerium: vajadusel peab patsienti aitama sõidutada omavalitsus Ametnike hinnangul ei suuda riik perevägivalda ennetada Paide linn sai 100 000 eurot kahju Viharavi peetakse parimaks vägivalla vähendamise meetodiks Male Legorobotid võistlesid Ahhaa teaduskeskuses Mälumäng Majandus Majanduse lühiuudised Eesti ettevõtted kaotavad Balti konkurentidele eksliku poliitika tõttu Välismaa Supertsüklon Pamile jalgu jäänud Vanuatu ootab abi ja loeb kokku kaotusi Putin ilmus uudistesse, aga mitte välja Välismaa lühiuudised Arvamus Kõva sõna Postimees 1900. aastal Ahto Lobjakas: introvertne Island Jüri Vendik: kaotsi läinud Venemaa Risto Berendson: terve mõistuse kaitseks Lugeja kiri Juhtkiri: vägivallas on alati süüdi vägivallatseja Kultuur Jätke see nimi meelde! Sport Spordi lühiuudised Liider, tublid keskmikud, põrujad ja hall mass Kuus järeldust vormel-1 hooaja avastardist Kalev/Cramo astus sammu play-off'ile lähemale Pareiko koondisest: treenerid andsid mõista, et on hea, kui saan paari mängu jagu praktikat Kohila kaitses koduseinte toel tiitlit Tarbija EMO patsiendid ei pääse öösel koju Tartu Koolivaheajasuppi saab Ringtee kohvikust ja Võru tänava Peetri Pizzast Rekordeid langes nagu loogu Teaduskeskus täitus robotitega Bussis piletita jäämine tõi sõitjale kibedad päevad Tammeka jäi Pärnu meeskonnale alla Setud käisid Tartus kaupa tegemas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mikser: lepe ei sünni iseenesest

1 min lugemist

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Sven Mikser avaldas pärast laupäevast kõnelustevooru lootust, et ehkki nelja erakonna konsultatsioonidel on terve hulk tähtsaid teemasid veel käsitlemata, hakatakse uuel nädalal langetama ka suuremaid otsuseid.

Mikseri sõnul ei arva keegi, et erakonnad oleksid kõnelustel iseäranis nobedasti edasi liikunud. «Kindlasti peab kuskilt maalt hakkama ka mingeid otsi kokku tõmbama, et lõpuks sünniks lepe. See iseenesest kindlasti ei tule,» lausus ta.

Mikseri sõnul on kuue probleemvaldkonna teemadest enamik kõnelustelaualt läbi käinud, samas on ka nendes palju lahtisi otsi ja lisaks on terve hulk olulisi teemasid, mida pole veel üldse käsitletud. Nii on neid kohti, kus arutelu võib toppama jääda, tema hinnangul ka ees.

Mikser märkis, et kui vaadata näiteks seni välja pakutud sotsiaal- ja regionaalpoliitilisi meetmeid ning teisalt soovi teatud makse langetada, siis nende meetmete ja võimaluste vahel on käärid.

«Kui me peame hakkama probleemteemasid ja neid kõige kulukamaid meetmeid, olgu siis riigi kulude kärpimise või tulude suurendamise koha pealt järjestama, siis kindlasti läheb taas keeruliseks,» ütles SDE esimees.

Mikseri sõnul peavad koalitsioonilepingu sünniks järeleandmistega arvestama kõik erakonnad. «Ühegi erakonna kõige olulisemaid soove ei saa jätta täielikult arvestamata või laualt maha lükata. Samas ei saa ka keegi loota, et ta saab kõik, mida soovib,» nentis ta.

Seotud lood
    14.03.2015 17.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto