Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mikser: lepe ei sünni iseenesest

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Sven Mikser avaldas pärast laupäevast kõnelustevooru lootust, et ehkki nelja erakonna konsultatsioonidel on terve hulk tähtsaid teemasid veel käsitlemata, hakatakse uuel nädalal langetama ka suuremaid otsuseid.

Mikseri sõnul ei arva keegi, et erakonnad oleksid kõnelustel iseäranis nobedasti edasi liikunud. «Kindlasti peab kuskilt maalt hakkama ka mingeid otsi kokku tõmbama, et lõpuks sünniks lepe. See iseenesest kindlasti ei tule,» lausus ta.

Mikseri sõnul on kuue probleemvaldkonna teemadest enamik kõnelustelaualt läbi käinud, samas on ka nendes palju lahtisi otsi ja lisaks on terve hulk olulisi teemasid, mida pole veel üldse käsitletud. Nii on neid kohti, kus arutelu võib toppama jääda, tema hinnangul ka ees.

Mikser märkis, et kui vaadata näiteks seni välja pakutud sotsiaal- ja regionaalpoliitilisi meetmeid ning teisalt soovi teatud makse langetada, siis nende meetmete ja võimaluste vahel on käärid.

«Kui me peame hakkama probleemteemasid ja neid kõige kulukamaid meetmeid, olgu siis riigi kulude kärpimise või tulude suurendamise koha pealt järjestama, siis kindlasti läheb taas keeruliseks,» ütles SDE esimees.

Mikseri sõnul peavad koalitsioonilepingu sünniks järeleandmistega arvestama kõik erakonnad. «Ühegi erakonna kõige olulisemaid soove ei saa jätta täielikult arvestamata või laualt maha lükata. Samas ei saa ka keegi loota, et ta saab kõik, mida soovib,» nentis ta.

14.03.2015 17.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto