Sisukord
Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (6) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (1) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (7) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (6) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna on püha Patricku, Iirimaa kaitsepühaku päev. Päev on seotud rohelise värviga, roheliseks värvitakse purskkaeve ja isegi jõgesid, kantakse rohelisi riideid, juuakse rohelist õlut. On öeldud, et sel päeval peaks iga inimene end natuke iirlasena tundma ja midagigi rohelist oma riietusele lisama. Kui ta seda ei tee, siis on teistel õigus ... Mida teha?

2. Millise teo valis Eesti Keskkonnaühenduste Koda 2014. aasta olulisemaks keskkonnateoks?

3. Eesti Vabariigil on riigipiir Venemaa Föderatsiooni Leningradi ja Pihkva oblastiga. Milliste Venemaa oblastitega piirneb Läti Vabariik?

4. Hiljuti said spordisõbrad kaasa elada Eesti naistennisistide heale mängule Fed Cupil. Kes meie naistennisistidest on selles sarjas peetud mängudes olnud edukaim?

5. Hiljutine uudis andis teada Tallinna sadamas hukkunud sadamatöölisest. Süüdi oli tuttuus sild, mille kaudu laevalt tulijad maabumisgaleriisse pääsevad. Mis nime kannab see kurja juur?

--------------------------

Vastused:

1. Teda näpistada.

2. Nabala-Tuhala ja Ropka-Ihaste looduskaitseala loomine.

3. Ainult Pihkva oblastiga.

4. Maret Ani, kelle kontos on 43 võidukat mängu (koos paarismängudega).

5. Tuubus.

Seotud lood
    15.02.2020 17.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto