Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused:

1. Täna on püha Patricku, Iirimaa kaitsepühaku päev. Päev on seotud rohelise värviga, roheliseks värvitakse purskkaeve ja isegi jõgesid, kantakse rohelisi riideid, juuakse rohelist õlut. On öeldud, et sel päeval peaks iga inimene end natuke iirlasena tundma ja midagigi rohelist oma riietusele lisama. Kui ta seda ei tee, siis on teistel õigus ... Mida teha?

2. Millise teo valis Eesti Keskkonnaühenduste Koda 2014. aasta olulisemaks keskkonnateoks?

3. Eesti Vabariigil on riigipiir Venemaa Föderatsiooni Leningradi ja Pihkva oblastiga. Milliste Venemaa oblastitega piirneb Läti Vabariik?

4. Hiljuti said spordisõbrad kaasa elada Eesti naistennisistide heale mängule Fed Cupil. Kes meie naistennisistidest on selles sarjas peetud mängudes olnud edukaim?

5. Hiljutine uudis andis teada Tallinna sadamas hukkunud sadamatöölisest. Süüdi oli tuttuus sild, mille kaudu laevalt tulijad maabumisgaleriisse pääsevad. Mis nime kannab see kurja juur?

--------------------------

Vastused:

1. Teda näpistada.

2. Nabala-Tuhala ja Ropka-Ihaste looduskaitseala loomine.

3. Ainult Pihkva oblastiga.

4. Maret Ani, kelle kontos on 43 võidukat mängu (koos paarismängudega).

5. Tuubus.

16.03.2015 18.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto